Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Dětská pohotovost KNTB bude od 10. května na novém místě a s novou ordinační dobou

Dětská lékařská pohotovostní služba v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně se od 10. května 2023 přesune do nových rekonstruovaných prostor v budově porodnice (budova č. 32). Změní se také její provoz.  

 Novinkou je od 10. května také úprava ordinační doby. Pohotovost již nebude fungovat 24 hodin denně, ale v časech 17:00 – 22:00 hodin ve všední dny, o víkendu potom od 8:00 do 20:00 hodin. Mimo ordinační dobu by se v případech náhlých změn zdravotního stavu dítěte, které by ohrožovaly jeho život a zdraví, měli rodiče obracet na Zdravotnickou záchrannou službu Zlínského kraje, případně na Dětské oddělení KNTB.

Zlínská dětská pohotovost byla v současné době z krajských či okresních zdravotnických zařízení jednou z posledních v České republice, poskytující 24 hodinovou službu. „S ohledem na nedostatek pediatrů a malou vytíženost pohotovosti v nočních hodinách jsme ordinační dobu upravili a ponechali v časech, kdy ji navštěvovalo nejvíce rodičů s dětmi. Časy v podstatě kopírují obvyklou ordinační dobu dětských pohotovostí ve většině regionů České republiky,“ uvedl MUDr. Jozef Macko, Ph.D., primář Novorozeneckého oddělení KNTB a náměstek léčebné péče. To potvrzuje i dětská lékařka a zároveň zástupkyně zlínského okresního Sdružení lékařů pro děti a dorost MUDr. Ivana Vaculíková: „Dětských lékařů je čím dál méně, navíc je jich nyní téměř 62 procent v důchodovém věku. Tato změna byla nutná.“

Změna bude platná od 10. května 2023. Zrekonstruované prostory nového místa dětské LPS se nacházejí v nižší přístavbě vedle hlavního vchodu do porodnice. Přístavba má číslo 32 (samotná porodnice 31).

 

 

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky