KNTB logo

Děti ze školky potěšily malé pacienty v čekárnách

Malí pacienti v čekárnách dětských ambulancí v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně budou mít novinku na hraní. Dřevěné kostky vznikly v rámci celostátního projektu Srdce s láskou darované. Nemocným dětem je přímo do čekáren přivezly děti ze zlínské Mateřské školy Budovatelská.

Myšlenkou projektu Srdce s láskou darované je darovat libovolné instituci cokoliv, co by potěšilo a vykouzlilo úsměv na rtech. Mateřská škola Budovatelská ve Zlíně se rozhodla ve spolupráci s chráněnou dílnou HelpSoul v Bystřici pod Hostýnem vykouzlit úsměv na rtech dětem, které přicházejí do čekáren ambulancí. „Zaměstnanci chráněné dílny HelpSoul připravili 1 000 kusů obroušených dřevěných kostiček, na které naše děti z jedné strany nalepily obrázky – aby kostky sloužily jako pexeso – a z druhé namalovaly srdce. Udělali jsme 90 krabiček, v každé je celkem 12 kostek,“ upřesnila iniciátorka akce a učitelka Daniela Janoušková s tím, že základním mottem akce je „Jedna hravá krabička pro jednoho dětského pacienta. Hraj si teď, hraj si i doma."

Každé dítě, které přijde do čekáren dětských odborných ambulancí ve 21. budově v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně si může krabičku s kostkami vzít domů. „Je to vlastně takový dárek od dětí pro děti. Do krabiček jsme vložili i krátký vzkaz. Až se krabičky rozeberou, přivezeme další várku,“ doplnila Daniela Janoušková.

Krabičky s kostkami předalo deset tří a čtyřletých dětí s učiteli z mateřské školy přímo v čekárně u dětských ambulancí. „Je to moc krásný projekt, děkujeme za nápad i jeho realizaci. Jsem si jistá, že nemocným dětem udělá velkou radost. Ostatně potěšil i nás dospělé,“ uvedla primářka Dětského oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně MUDr. Lucie Procházková.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.