KNTB logo

ČTVRT TUNY CUKROVÍ NAPEKLI V NEMOCNICI, ROZDALI TAKÉ VITAMÍNY A PRO COVIDOVÁ ODDĚLENÍ I ENERGII NAVÍC

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně zakoupila pro každého svého zaměstnance několik druhů vitamínů, další pozorností pro ně bylo vánoční cukroví, které pro všechny své kolegy napeklo Oddělení stravování. To také už řadu týdnů zajišťuje „energii navíc“ pro pracoviště, kde jsou hospitalizovaní pacienti s onemocněním covid-19.

Distribuce vitamínů na jednotlivá oddělení probíhala v minulých týdnech. „Zdraví našich zaměstnanců je pro nás stejně důležité jako zdraví našich pacientů. Vitamíny mohou přispět k tomu, aby se co nejvíce zdravotníků vyhnulo v současném nelehkém období nemocem,“ sdělil Radomír Maráček, ředitel Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Dodal, že díky vstřícnosti výrobce se podařilo nemocnici zakoupit vitamíny za výhodných podmínek.

Vitamíny pro cca 2700 zaměstnanců naplnily několik desítek přepravních papírových krabic. S jejich přebalením do jednotlivých balíčků, který dostal každý pracovník zlínské nemocnice zdarma, pomohl krajský úřad ve Zlíně. „Jeho zaměstnancům za tuto pomoc děkujeme. Díky jejich vstřícnosti se proces předání vitamínů našim zaměstnancům významně urychlil,“ vzkázal Radomír Maráček. 
 
Zaměstnanci zlínské nemocnice dostali v souvislosti s blížícími se vánočními svátky také balíčky s cukrovím, které napekli zaměstnanci oddělení stravování. Na zdravotnických odděleních i na dalších pracovištích nemocnice si tak zaměstnanci mohli pochutnat na patnácti druzích cukroví, jehož celková váha byla těžko uvěřitelných 250 kilogramů. 
 
Zdravotníci pracující na odděleních zlínské nemocnice, kde jsou hospitalizovaní pacienti s onemocněním covid-19, dostávají už několik týdnů také „energii navíc“. Důvodem je snaha vedení nemocnic, aby tito zaměstnanci měli co nejlepší podmínky pro zvládnutí současných nelehkých úkolů. Konkrétně jde o slazené i neslazené nápoje, iontové nápoje, cukrovinky, ale také dorty vyrobené v pekárně oddělení stravování.
 
„Péče o covid pozitivní pacienty je nesmírně náročná i kvůli velmi přísným epidemiologickým opatřením, která jsou na těchto pracovištích zavedena. Potraviny, které dostávají navíc, mají přispět k jejich fyzické a psychické pohodě. A jsou také dalším z důkazů toho, jak si jejich práce a nasazení vážíme,“ konstatoval Radomír Maráček.
 
Oddělení, kde se léčili pacienti s onemocněním covid-19, bylo v „Baťovce“ v době vrcholu podzimní pandemie hned jedenáct, jejich chod zajišťovaly více než dvě stovky zaměstnanců. Potravinové pozornosti dostávají jejich zaměstnanci jednotně. Drtivou většinu „energie navíc“ nemocnice nakupuje, část ale tvoří také dary, které zdravotníkům věnují nejrůznější společnosti a soukromníci. 
 
Potraviny pro oddělení se chystají vždy na několik dnů dopředu. „Konkrétně na tři a čtyři dny, abychom pokryli celý týden. Balení zajištujeme ve třech a zabere nám to přibližně dvě hodiny. Vozíky s potravinami poté předáváme nádvorní četě, která je rozveze na covidová oddělení,“ vysvětlila Lenka Juráková, vedoucí nemocničních bister.
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.