Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Chobotničky pro předčasně narozené děti dostala porodnice díky podpoře kolegů s onkologie

Díky spolupráci zlínského Komplexního onkologického centra a paní Dany Baďurové z Uherského Brodu dostalo Novorozenecké oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně zásobu háčkovaných chobotniček a čepiček pro nejmenší děti. Jde o dárky, které budou usnadňovat vstup do života zejména předčasně narozeným dětem, o které pečují zdravotníci v Perinatologickém centru. 

Háčkované chobotničky jsou vyzkoušenou pomůckou. Už několik let praxe potvrzuje výsledky výzkumu z Dánska, podle kterého chobotničky svými chapadélky připomínají nedonošeným dětem pupeční šňůru jejich maminky a pokud je mají v ruce, netahají za zavedenou sondu či hadičky. K předání nejnovější várky háčkovaných výrobků Novorozeneckému oddělení přispěl dar od kolektivu Komplexního onkologického centra zlínské nemocnice. „Vybrali jsme mezi sebou částku patnáct set korun a domluvili se s paní Baďurovou, která háčkuje krásné chobotničky, na jejich vytvoření. Nakonec uháčkovala nejen chobotničky, ale i čepičky pro miminka. Jsme všichni rádi, že se tento nápad podařilo zrealizovat,“ prohlásila Věra Homolová z Onkologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati.

Dana Baďurová háčkuje chobotničky a další věci pro předčasně narozené děti už několik let. „Mám z toho dobrý pocit, proto mě tato práce baví. Jsem ráda, že chobotničky miminkům pomáhají, že mají svůj praktický význam. A hodit se jistě budou i čepičky. Poděkování však patří také lidem, kteří se složili na potřebný materiál,“ zdůrazňuje a zároveň připomíná, že pro zlínskou nemocnici háčkovala chobotničky už třikrát. Kromě pracovníků zlínského onkologického centra se v minulosti na materiál složili například i zaměstnanci správního odboru uherskobrodské radnice.

Novorozenecké oddělení zlínské nemocnice dostalo chobotničky i na konci loňského roku. Tehdy šlo o dárek od Dámského klubu z Kostelan nad Moravou, jehož členky jich uháčkovaly celkem šestnáct.

PROHLÉDNĚTE SI NAŠI GALERII

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky