Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Centrum vysoce specializované traumatologické péče pro dospělé

Centrum vysoce specializované traumatologické péče pro dospělé

Rozhodnutím Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 25. ledna 2016 byl opět udělen statut traumacentra traumatologickému oddělení Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB).
Zlínské traumacentrum je 12. v České republice a 4. na Moravě a ve Slezsku spolu s nemocnicemi FN Ostrava - Poruba, FN Olomouc a FN Brno - Bohunice. Traumacentrum KNTB má působnost pro celý Zlínský kraj i přilehlé oblasti.

Traumatologické centrum fungovalo v KNTB již od roku 2001, kdy byla v ČR poprvé zorganizována síť těchto center. K 1. lednu 2009 bylo při reorganizaci sítě traumatologické péče v ČR naše traumacentrum ještě s dalšími třemi zrušeno.

Traumacentrum představuje organizační strukturu v rámci KNTB, která je připravena 24 hodin denně, 365 dnů v roce řešit těžká poranění – polytraumata, těžká monotraumata u pacientů ohrožených úrazem na životě. Spolupráce a selekce pacientů s takovým poraněním začíná už v rámci přednemocniční péče se Záchrannou službou Zlínskeho kraje u pacientů tzv. triaž pozitivních, kteří jsou indikováni do traumacentra.

Traumacentrum je především interdisciplinární péče, která vyžaduje také přístrojové vybavení špičkové kvality, personální a organizační zázemí. Na fungování traumacentra se podílí prakticky všechna oddělení nemocnice.
 
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn