Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

BAŤOVKA SE ZAPOJILA DO POMOCI UKRAJINĚ

„Nápad se zrodil minulou neděli. Sestřička Iveta Hábová napsala na FB, že bychom mohli udělat sbírku,“ popsala prvotní nápad Martina Hvozdenská, zdravotní sestra a předsedkyně Odborového svazu zdravotníků Krajské nemocnice T. Bati (KNTB) a také hlavní organizátorka sbírky na pomoc Ukrajině.
Na tento příspěvek pozitivně reagovalo obrovské množství zaměstnanců. „Tak jsem vybrala organizaci "Železnice pomáhá" a napsala, že budeme vybírat materiál, který byl na seznamu této organizace. Nicméně mezi zaměstnanci vznikl nápad, že by se pro tento účel mohly využít poukázky do lékárny, které věnovala krajská nemocnice zaměstnancům za jejich práci,“ doplnila Martina Hvozdenská.
Během tří dnů se mezi zaměstnanci nemocnice vybralo neuvěřitelných 633 000 korun. Za ně byl nakoupen zdravotnický materiál, mléka a kaše pro děti, prostředky na hojení ran, desinfekční prostředky apod.. Mimoto se vybrala spousta spacáků, dek, hygienických potřeb a jídla. „Mnoho toho přinesli dokonce i odboráři z jiných svazů, kterým tímto ze srdce děkuji,“ uvedla Martina Hvozdenská, která se neváhala podílet na i předání pomoci od Baťovky na nádraží v Bohumíně.
Do Bohumína vyrazila s předsedkyní odborové organizace nemocnice v Uherském Hradišti, paní Janou Špičákovou, pomoc s odvozem nabídli hasiči z obce Salaš a Ostrožská Nová Ves. „Dorazili jsme odpoledne. Celé první nástupiště bylo vyhrazeno pro humanitární pomoc. Vždy po pár metrech byl popsán druh materiálu a vše se třídilo. Také tam byla spousta dobrovolníků, kteří nám pomohli z auta vyložit všechen materiál a roztřídit ho,“ přiblížila odborářka s tím, že šlo o práci mnoha lidí z Baťovky.
„Prostě ohromná solidarita a souznění. Byl to šílený týden, ale stálo to za to,“ uzavřela Martina Hvozdenská.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky