Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

ANTIGENNÍ TESTOVÁNÍ PRO VEŘEJNOST STARTUJE VE ČTYŘECH NEMOCNICÍCH ZLÍNSKÉHO KRAJE UŽ ZÍTRA

Celostátní antigenní testování veřejnosti odstartuje ve středu 16. prosince 2020 také ve čtyřech nemocnicích Zlínského kraje. Na odběrová místa v Uherskohradišťské a Kroměřížské nemocnici přijdou první zájemci už v 7 hodin ráno, Vsetínská nemocnice se potom přidá v 11 hodin a Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně ve 13 hodin. Všechny termíny na zítřejší den jsou už rozebrané a stejně tak i většina termínů do konce letošního roku. Nemocnice sice podle svých aktuálních možností přidávají další, ale i ty se velmi rychle plní. Antigenní testy mohou zájemci absolvovat zdarma vždy jednou za pět dní až do 15. ledna 2021, náklady jsou hrazeny ze zdravotního pojištění.

„Na testování veřejnosti jsme připraveni, přestože jsme přípravy museli zvládnout o dva dny rychleji, než bylo původně stanoveno. Máme už zkušenosti s dosavadním antigenním testováním u pedagogů a samoplátců. Zájem veřejnosti je ale skutečně obrovský, snažili jsme se tedy podle možností každé nemocnice maximálně rozšířit kapacity našich odběrových míst,“ podotkl Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje a ředitel Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně.

Zároveň připomněl, že vedle antigenního testování musí nemocnice stále zajišťovat také odběry na PCR testy, a to jak na odběrových místech v nemocnicích, tak i s pomocí mobilních týmů v terénu. Zlínská nemocnice má také vzhledem k současné epidemiologické situaci v kraji povinnost stále zajišťovat odběry na PCR testy dvanáct hodin denně sedm dní v týdnu. „Personální zajištění odběrů je pro nás o to složitější, že nám v provozu nemocnic chybí stále více než čtyři sta zdravotníků. Navíc nám znovu začaly růst počty hospitalizovaných covid pozitivních pacientů a chystáme se na opětovné zprovoznění některých covidových stanic, které jsme teprve před pár týdny zpětně transformovali na necovidová oddělení. Pokud tak máme v krátké době otestovat v kraji opravdu tisíce lidí, určitě bude nezbytné, aby se do této činnosti zapojili i praktičtí lékaři nebo ambulantní specialisté. Jsme dokonce připraveni jim pomoci zajistit potřebné testy. Když i oni zapojí své ambulance, bude to výrazná pomoc,“ zdůraznil Radomír Maráček.

Lidé s příznaky onemocnění covid-19, mezi které patří kašel, bolest svalů, kloubů, zimnice, průjem, zvracení, zvýšená tělesná teplota nebo ztráta čichu či chuti, by se na antigenní testy neměli hlásit a měli by kontaktovat svého praktického lékaře. U lidí bez příznaků, kterým antigenní test vyjde pozitivně, by následně měli podstoupit ještě PCR test. Negativní výsledek antigenního testu znamená, že v době odběru není testovaná osoba infekční, stále je ale podle odborníků nutné dodržovat stávající protiepidemická pravidla, jako je nošení roušky, dodržování rozestupů a mytí či dezinfekce rukou.

Zájemci o antigenní test si musí zarezervovat datum a čas na konkrétní odběrové místo, s sebou si přinesou pouze doklad totožnosti a průkaz pojištěnce. V nemocnicích Zlínského kraje je možné testy absolvovat na uvedených odběrových místech v uvedených časech. Rezervační formuláře a další informace jsou dostupné na přiložených odkazech.

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně
KDE: covid odběrový stan dostupný z Havlíčkova a Peroutkova nábřeží
KDY: úterý až pátek od 13.00 do 19.00 hodin, sobota od 7.00 do 19.00 hodin (testujeme i 25. 12. a 26. 12., netestujeme 24. 12. a 1. 1. 2021)
Více informací na www.kntb.cz/odberove-misto
 
Uherskohradišťská nemocnice
KDE: budova 24 dostupná a značená od nákladní brány i od hlavního vstupu do nemocnice
KDY: pondělí až neděle od 7.00 do 11.00 a od 11.30 do 15.00 hodin (testujeme 24. 12. a 26. 12., netestujeme 25. 12. a 1. 1. 2021)
 
Vsetínská nemocnice
KDE: antigenní odběrové centrum ve 2. poschodí pavilonu K - Čtyřlístek
KDY: pátek od 7.30 do 11.30 hodin, sobota až čtvrtek od 11.00 do 15.00 hodin (netestujeme 24. 12., 28. 12. a 31. 12., provozní dobu případně přizpůsobíme dle zájmu - aktuální info na webu).
 
Kroměřížská nemocnice
KDE: odběrové místo v zadním traktu budovy F
KDY: pondělí až pátek od 7.00 do 15.00 hodin (testujeme 24. 12. a 26. 12. od 8 do 12 hodin, netestujeme 25. 12. a 1. 1. 2021)
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky