Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

Anesteziologové v KNTB začali hudbou zpříjemňovat vybraným pacientům operace

Pacienti, kteří podstupují v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně operace v místním umrtvení, epidurální nebo spinální anestezii, mají nyní nově možnost mít během zákroku sluchátka s vybranou hudbou nebo mluveným slovem. S novinkou přišli zdravotníci z oddělení anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny (ARIM).

Speciální bezdrátová sluchátka přinášejí operovaným pacientům při zachovaném vědomí více klidu a relaxu během zákroku. „Pacient se díky tomu dokáže lépe uvolnit a nemyslí tolik na právě probíhající operaci. Sluchátka samozřejmě nejsou vhodná pro všechny typy pacientů, máme na ně ale již teď velmi pozitivní ohlasy,“ říká doc. MUDr. Tomáš Gabrhelík, Ph.D., primář Oddělení anestezie, resuscitace a intenzivní medicíny Krajské nemocnice T. Bati.

Zdravotníci ARIM mají nyní k dispozici celkem šest sluchátek, dvoje používají na operačních sálech a čtyři kusy využijí pacienti na dospávacím pokoji během zotavování po anestezii a operaci. „Chtěla jsem, aby anestezie byla pro pacienty klidnější, pohodovější. Často z ní mají stres, a tak vítají menší rozptýlení. Sluchátka se po každém použití dezinfikují a samozřejmě mají jednorázové návleky, které se poté vyhodí,“ popisuje Mgr. Miriam Skoumalová, staniční sestra ARIM KNTB a dodává: „Sluchátka teď zkoušel pacient se spinální anestezií při operaci endoprotézy a byl naprosto nadšený. Měli jsme tady také těhotnou ženu, která si zlomila nohu, vzhledem ke svému stavu nemohla podstoupit narkózu a při spinální anestezii jí hudba pomohla uvolnit stres z úrazu, byla daleko klidnější.“

Použití sluchátek u pacientů v lokální anestezii kvitují také operatéři, pacienti bývají mnohem uvolněnější a zdravotníci se mohou více soustředit na samotný zákrok. Novinka není vhodná pro všechny, například pacient s naslouchátky sluchátka mít nemůže. I pro ostatní je jejich použití osobní volbou, nikoliv nutností.

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky