Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

AKCE PŘILÁKALA TŘI DESÍTKY DÁRCŮ. KREV DAROVAL DĚKAN, STUDENTI I ZAMĚSTNANCI FAKULTY

Akce přilákala tři desítky dárců. Krev daroval děkan, studenti i zaměstnanci fakulty
Akce Daruj krev s děkanem Fakulty managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně přilákala na tři desítky dárců. „Jedná se o první ročník a věřím, že fakulta vytvoří krásnou tradici. Mladé lidi je třeba podporovat v aktivním dárcovství. Je důležité připomínat, že jde o vzácný dar člověka člověku,“ uvedla Jana Pelková, primářka Hematologicko-transfuzního oddělení KNTB.
Darování krve s děkanem se konalo ve středu 23. února na Hematologicko-transfuzním oddělení KNTB ve Zlíně. Mezi 6. a 9. hodinou svou krev darovalo 34 studentů i zaměstnanců fakulty.
Za nápadem stojí osobní zkušenost Davida Tučka, děkana fakulty FAME UTB. „Před dvanácti lety potřebovala transfuzi krve moje předčasně narozená dcera, a to hned dvakrát. Od té doby chodím krev darovat pravidelně a chci k této činnosti motivovat i další,“ prozradil děkan fakulty David Tuček.
Mezi dárci krve byli prvodárci i tací, kteří vzácnou tekutinu darují již několik let. Akci i studenty podpořila také Hana Janečková, PR manažerka fakulty, která uvedla, že fakulta každoročně pořádá nejrůznější charitativní aktivity a darovaní krve je jednou z nich. „Rozhodla jsem se akci sama podpořit, protože vím, o jak důležitou a prospěšnou aktivitu se jedná,“ poznamenala Hana Janečková.
Davida Pavláta, studenta pátého ročníku průmyslového inženýrství, který naštěstí sám krev druhého nikdy nepotřeboval, přiměl před lety darovat krev jeho kamarád. „Krev chodím darovat pravidelně. Nejhorší je, když krev v nemocnicích schází,“ uvedl David.
Po úspěšném odběru krve dárci využili možnost občerstvit se pestrým snídaňovým menu formou švédských stolů, které Baťovka znovu nabízí od počátku tohoto roku. „Daroval jsem dnes krev a děkuji za perfektní občerstvení, které v nemocnici nám dárcům nabízíte,“ vznesl pochvalu Pavel Kovařík.

PROHLÉDNĚTE SI NAŠI GALERII

Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky