Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.

KNTB logo

101 KILOMETRŮ V BESKYDECH ZVLÁDLA ZLÍNSKÁ LÉKAŘKA ADÉLA MAŇÁKOVÁ BEZ KRIZE A VYHRÁLA

V sobotu 101 kilometrů běhu a chůze v rámci extrémního závodu Beskydská sedmička, v neděli 40 kilometrů na kole na „vyšlapání“ únavy. Takový víkend má za sebou Adéla Maňáková, lékařka gynekologicko-porodnického oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. A šlo o víkend mimořádně úspěšný. Společně s parťačkou Veronikou Vavrušovou dokázala Beskydskou sedmičku vyhrát v kategorii žen do 35 let, a zároveň obsadit celkově čtvrté místo mezi ženskými dvojicemi. A to s časem 18 hodin 41 minut a 45 vteřin.

„Když jsme se dozvěděly náš výsledek, pocítily jsme neskutečnou euforii. Vůbec jsme to nečekaly. Ta dřina ale stála za to,“ svěřila se Adéla Maňáková.

Beskydská sedmička je pro vytrvalce velmi prestižním závodem. Letos se uskutečnila už pojedenácté a téměř tři tisícovky účastníků proběhly na trase z Třince do Frenštátu pod Radhoštěm sedmi vrcholy tohoto pohoří. Byl mezi nimi i ten nejvyšší, do výšky 1 324 metrů nad mořem se tyčící Lysá hora. „Byla velmi náročná. Ale ani tam, ani jinde jsme krizi nepocítily. Spíše jsme v půli závodu přemáhaly spánek, startovaly jsme 21:30 a do cíle jsme dobíhaly následující den v odpoledních hodinách,“ vysvětlila zlínská lékařka.

Vyrazit na stokilometrový závod do hor nelze bez kvalitní přípravy. Pečlivě se chystala i dvojice Maňáková – Vavrušová, která v tréninku kombinovala běh, kolo, TRX a aerobní cvičení fitbox. Právě při něm se obě závodnice seznámily. Veronika Vavrušová na lekci přišla v tričku Beskydské sedmičky, tedy akce, které se Adéla Maňáková zúčastnila už třikrát a chystala se znovu. „Hned jsme se domluvily, že letos poběžíme spolu. Neznaly jsme se, byla to trochu loterie. Závod ve dvojici je náročnější, než když jej absolvujete sami. Musíte mít ohledy na toho druhého, umět se přizpůsobit, vzájemně se podpořit. Nám to s Verčou vyšlo skvěle. Náš výsledek je toho důkazem,“ konstatovala spokojeně Adéla Maňáková.

Letošní Beskydskou sedmičku poznamenaly silný vítr a deště, také proto polovina ze startujících do cíle vůbec nedorazila. Kdo by ale čekal, že si zlínská lékařka naordinuje pár dnů volna na regeneraci, spletl by se. „Ne ne, už v neděli jsme si vyjely s Veronikou na kole, v pondělí jsem měla v nemocnici službu. Jistě, nohy bolí, ale převažuje pocit radosti,“ přiznala úspěšná závodnice.

Do různých závodů a soutěží se Adéla Maňáková zapojuje pravidelně. Každoročně startuje třeba v kampani Do práce na kole, pravidelně se účastní závodů v rámci zlínského filmového festivalu, dokonce zajela pověstného Drásala - cyklozávod na 119 km.
Zdá se, že používáte
nepodporovaný prohlížeč

Aby Vám tato webová stránka fungovala, potřebujete moderní podporovaný prohlížeč. Pokud používáte Windows 10, máte již nainstalovaný moderní prohlížeč Microsoft Edge, který můžete použít k zobrazení tohto webu.

Microsoft Edge Logo
Microsoft Edge

Moderní prohlížeč od společnosti Microsoft

Součást Windows 10
Mozilla Firefox Logo
Mozilla Firefox

Svobodný prohlížeč se zaměřením na soukromí

Google Chrome Logo
Google Chrome

Nejpoužívanější prohlížeč na světe od Googlu

KNTB logo Budoucnost Baťovky