Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Urologické oddělení

Urologické oddělení

Urologické oddělení
Urologické oddělení je svojí činností zaměřeno prakticky na celou oblast urologie, kromě vysoce specializovaných zákroků, zajišťovaných klinickými pracovišti.

Naše oddělení řeší kompletně léčbu močových kamenů - v téměř 100 procentech neoperační technikou (endoskopicky). Přístrojově jsme k tomu vybaveni jako jediní ve Zlínském kraji, včetně stacionárního přístroje Medilit na mimotělní drcení močových kamenů rázovou vlnou (v roce 2009 jsme byli na 4. místě v ČR z 15 pracovišť cca s 500 výkony). V řešení močových kamenů přístrojem Medilit pokrýváme i oblast Kyjova, Přerova a Hodonína. Kompletně řešíme také nádorová onemocnění ledvin, močovodů, močového měchýře (včetně náhrad močového měchýře střevem), prostaty (radikální prostatektomie) a varlat, a to v součinnosti s onkologií. Dle charakteru nemoci provádíme operace otevřené, endoskopické i laparoskopické.

V únoru 2008 jsme začali pracovat na novém přístroji pro endoskopii a laparoskopii Olympus
- systém EndoALPHA, který má v současné době jedny z nejmodernějších parametrů pro urologické výkony. Jako jedno z mála urologických pracovišť v republice používáme v endoskopii urotraktu laser.  Jeho využití umožňuje miniinvazivní technikou řešit zúženiny močové trubice, anomálie močového měchýře i drcení kamenů v močovodech. Díky miniinvazivitě se zkrátí doba hospitalizace i rekonvalescence.

Napište nám své připomínky, náměty, názory. 

S dotazy týkajícími se Vašeho zdraví se obracejte telefonicky přes odkaz Kontakty nebo Ambulance konkrétního oddělení.

   

Pro odeslání dotazu vyplňte prosím následující kód:
Captcha
Položky označené (*) jsou povinné.