ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Tiskové zprávy

V KNTB vzniklo centrum pro biologickou léčbu těžké chronické kopřivky

26.5.2015
Centrum pro biologickou léčbu těžké chronické kopřivky vzniklo letos v květnu v kožním oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Je jediným takovým centrem ve Zlínském kraji.

Lékařská knihovna KNTB zve na Muzejní noc

20.5.2015
Už podruhé se ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), uskuteční Muzejní noc v lékařské knihovně. Její zaměstnanci se tak připojují k Mezinárodnímu dni muzeí a galerií. Akce se uskuteční v pátek 22. května 2015 od 18 hodin v prostorách 5. pavilonu areálu KNTB, kde knihovna sídlí.

Vyšetřit mateřská znaménka si do kožního oddělení KNTB přišlo 82 lidí

11.5.2015
Dvaaosmdesát zájemců si dnes přišlo v době od 10 do 14 hodin vyšetřit svá mateřská znaménka do ambulance kožního oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). U žádného z nich neobjevili lékaři zhoubný melanom.

V kožní ambulanci KNTB vyšetří zájemcům zdarma mateřská znaménka

7.5.2015
V pondělí 11. května 2015 od 10 do 14 hodin vyšetří lékaři kožního oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), zájemcům zdarma mateřská znaménka nebo podezřelé pigmentové změny na kůži, ze kterých by se mohl vyvinout melanom – nejzhoubnější nádor kůže. Připojují se tak k Evropskému dni melanomu. Zájemci o vyšetření se mohou v uvedenou dobu dostavit do kožní ambulance ve 2. pavilonu KNTB.

Urologové KNTB začali s laparoskopickými operacemi ledvin

5.5.2015
Operovat ledviny laparoskopickým přístrojem začali lékaři urologického oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Předpokládají, že do konce roku touto metodou odoperují 30 – 40 pacientů.

Zajímavé případy ze své praxe budou pediatři z ČR a SR prezentovat v Luhačovicích

27.4.2015
Zajímavé případy ze své praxe budou prezentovat čeští a slovenští pediatři na jedenáctém ročníku Festivalu kazuistik. Uskuteční se v Domě kultury Elektra v Luhačovících ve dnech 30. dubna až 2. května 2015. Akce se zúčastní 550 pediatrů a odborníků spřátelených oborů zabývajících se dětskými pacienty.

Čeští a slovenští lékaři se zúčastnili neurochirurgického semináře v KNTB

9.4.2015
Seminář s tématikou „Neurochirurgická ultrasonografie“ se uskutečnil v závěru minulého týdne ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB). Zúčastnili se ho neurochirurgové z České a Slovenské republiky. Na programu byla teoretická výuka a poté operace s využitím spojení peroperačního ultrazvukového obrazu s předoperační MRI navigací.

Ve Zlíně slouží onkologickým pacientům vylepšený lineární urychlovač

7.4.2015
Ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), slouží k léčbě onkologických pacientů technicky vylepšený lineární urychlovač. U přístroje byl vyměněn kolimační („stínící“) systém a změna nastala také v plánovacím systému radioterapie. Nemocnice tak může pacientům poskytovat kvalitnější péči.

KNTB otevřela novou lékárnu pro veřejnost

30.3.2015
Novou lékárnu pro veřejnost dnes zprovoznila zlínská Krajská nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Umístěna je v rekonstruovaném 14. pavilonu vzdáleném asi 10 metrů od vrátnice u hlavního vjezdu do areálu KNTB. Stará lékárna u vrátnice bude nyní sloužit jen pro výdej a přípravu léků pro nemocnici. Náklady na rekonstrukci budovy včetně interiéru a technologie dosáhly 7,6 milionu korun a KNTB je hradí z vlastních zdrojů.

Hlavní lékárna v KNTB bude o víkendu pro veřejnost uzavřena

26.3.2015
Nadcházející víkend, 28. a 29. března 2015, bude pro veřejnost uzavřena hlavní lékárna ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), vedle hlavní vrátnice. Důvodem je stěhování do nových prostor.