ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Tiskové zprávy

Zdravotníci se seznamovali s novými trendy ve zdravotnické praxi

8.10.2015
Téměř stovka zdravotníků z České a Slovenské republiky a z Polska se zúčastnila mezinárodní konference „Nové trendy ve zdravotnické praxi“, která se konala 6. října 2015 v areálu zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Na programu bylo přes 40 přednášek.

Neonatologický kongres se bude zabývat problematikou novorozenců

2.10.2015
Problematika novorozenců je na programu XXXI. Neonatologických dnů, které se uskuteční ve zlínském IH Moskva 7. až 9. října 2015. Přihlášených je 370 účastníků z České a Slovenské republiky, přijede také profesor Shoo Lee z Toronta, pediatr a neonatolog. Dvě třetiny účastníků tvoří lékaři, zbytek jsou porodní asistentky, dětské sestry i studenti medicíny.

Profesor Jaroslav Rybka oceněn Stříbrnou pamětní medailí Senátu

30.9.2015
Stříbrnou pamětní medaili Senátu obdržel profesor MUDr. Jaroslav Rybka, DrSc., dlouholetý lékař zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB) a mezinárodně uznávaný lékař specializující se na diabetologii a vnitřní lékařství. Ocenění převzal 25. září 2015 v Praze při příležitosti Dne české státnosti od předsedy Senátu PČR Milana Štěcha.

Další modernizace onkologického centra v KNTB si vyžádá přes 160 milionů korun

9.9.2015

Další modernizaci čeká Komplexní onkologické centrum ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB). V rámci projektu „Modernizace a obnova přístrojového vybavení komplexní onkologické péče KNTB Zlín III“ pořídí nové zdravotnické přístroje: lineární urychlovač, magnetickou rezonanci a hybridní přístroj PET/CT. Investice si vyžádá předpokládaných 164 mil. Kč. Z toho prostředky z Evropské unie tvoří 85 %, zbývající část je dotace z rozpočtu Zlínského kraje, neboť projekt je zpracován na základě požadavků Integrovaného operačního programu.

Ve zlínské nemocnici začaly práce na vybudování nových parkovišť

4.9.2015
Práce na vybudování dvou nových parkovacích ploch začaly ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB). Celkem přibude v areálu nemocnice 53 parkovacích míst.

Účastníci XX. Zlínského geriatrického dne budou jednat o péči o seniorskou populaci

1.9.2015
V pátek 4. září 2015 se uskuteční již XX. Zlínský geriatrický den. Přihlášeno je zhruba 250 odborníků z České a Slovenské republiky, kteří se sejdou ve zlínském Academia centru Univerzity T. Bati. Nejen geriatři, ale také internisté, kardiologové, diabetologové a další specialisté a také všeobecní lékaři budou hovořit o péči o seniorskou populaci.

Ve zlínské porodnici se narodilo o 123 dětí víc než loni

28.8.2015
Za letošní první pololetí se v porodnici zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), narodilo při 1211 porodech 1238 dětí. Z toho bylo 615 chlapců a 623 děvčat. Je to o 132 porodů a 123 dětí více, než za stejné období loňského roku.

KNTB obhájila statut centra vysoce specializované péče o pacienty s iktem

11.8.2015
Statut centra vysoce specializované péče o pacienty s iktem (cévní mozkovou příhodou) obhájilo neurologické oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Specializovaným iktovým centrem je zlínské pracoviště od ledna 2011 a letos Ministerstvo zdravotnictví ČR statut potvrdilo na dobu do konce prosince 2020.

V červenci ošetřili lékaři KNTB 536 dětských úrazů, počet zranění ovlivňuje i počasí

6.8.2015
Za první letošní prázdninový měsíc ošetřili lékaři traumatologického oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), 536 dětských úrazů. Loni za stejné období jich bylo 638, v červenci 2013 skončilo v ambulancích traumatologie 522 dětí. Lékaři ošetřovali odřeniny, pohmožděniny, zlomeniny a další poranění. Někteří dětští pacienti museli být hospitalizováni, například s otřesem mozku po pádu nebo po operaci komplikovanější zlomeniny.

Stavební práce omezí provoz na komunikacích v areálu KNTB

22.7.2015
V pondělí 27. července 2015 začnou v areálu zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), stavební práce na rekonstrukci zpevněných ploch a vybudování nových parkovacích ploch u nové lékárny pro veřejnost (bud. 14) a mezi budovami LDN a hematologicko-transfuzního oddělení (bud. 9 a bud. 13). Rozšiřovat se bude také komunikace mezi hlavní bránou KNTB a budovou 21. Náklady na stavební práce dosáhnou cca sedm milionů korun.