Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Kožní oddělení

Kožní oddělení

Kožní oddělení
Kožní oddělení poskytuje komplexní diagnostickou i léčebnou péči pro děti a dospělé v celém spektru onemocnění kožních a pohlavních.

Největší podíl tvoří nemocní s lupénkou, ekzémová a alergická onemocnění kůže. Pro tyto pacienty je zajištěno nejmodernější léčebné spektrum zevní terapie včetně léčebných koupelí a světloléčby. Máme k dispozici lokální i celotělové zářiče obsahující všechny potřebné terapeutické vlnové délky: UVA, SUP a UVB záření včetně úzkospektrého UVB (311 nm), které je standardem v léčbě řady kožních chorob včetně lupénky a vitiliga.

K diagnostice alergických onemocnění jsou k dispozici sady speciálních alergenů k testování epikutánními testy.

K léčbě bércových vředů je k dispozici samostatná místnost určená k převazům. Pro onemocnění žil a mízního systému jsme vybaveni třemi přístroji pro pneumatickou kompresi a provádíme manuální lymfodrenáže. Pro nemocné s pohlavními chorobami jsou zajištěny izolační pokoje.

K diagnostice pigmentových onemocnění kůže, především pigmentových névů a kožních nádorů, používáme při vyšetření ruční i digitální dermatoskop. Kožní oddělení je součástí Komplexního onkologického centra Krajské nemocnice T. Bati, a. s., Zlín, s provozem onkodermatologické ambulance.

K menším chirurgickým výkonům máme k dispozici zákrokový sálek. V odpoledních hodinách provádíme také chemický peeling kyselinou glykolovou a kyselinou salicylovou.

Pro potřeby pacientů z celého Zlínského kraje je k dispozici od r. 2009 centrum biologické léčby těžké psoriázy, od r. 2015 centrum biologické léčby těžké urtikárie a od září 2016 centrum pro fotodynamickou léčbu.

Napište nám své připomínky, náměty, názory. 

S dotazy týkajícími se Vašeho zdraví se obracejte telefonicky přes odkaz Kontakty nebo Ambulance konkrétního oddělení.

   

Pro odeslání dotazu vyplňte prosím následující kód:
Captcha
Položky označené (*) jsou povinné.