Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Zlínští hokejisté darovali dětskému oddělení 25.000 Kč, nemocným dětem dali dárky

13.2.2014

   Pětadvacet tisíc korun darovali zlínští hokejisté dětskému oddělení Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), ve Zlíně. Dnes je primářce oddělení Lucii Svitálkové a řediteli KNTB Pavlu Calábkovi předali hokejisté Petr Zámorský a Oldřich Horák spolu s marketingovým manažerem Tomášem Melzerem. Hospitalizovaným dětem pak hráči rozdávali plakáty hokejového klubu s nafoceným zlínským týmem.
   „Za peníze hokejistům děkujeme. Přidáme je k částce, kterou máme vyčleněnu na nákup přístroje na měření chloridů v potu, který stojí 75.000 korun. Slouží k potnímu testu, což je sběr potu pro biochemické vyšetření k vyloučení závažného onemocnění cystické fibrózy. Zatím musíme děti na toto vyšetření posílat například do Brna nebo Prahy,“ řekla primářka Svitálková.
   Hráči vybrali peníze mezi sebou. „Myslíme si, že je to na dobrou věc a chceme v této aktivitě pokračovat,“ řekl hokejista Zámorský.
   „Je potěšitelné, že mladí kluci, kterými hráči zlínského hokeje jsou, myslí na nemocné děti. Snažíme se pořizovat moderní přístroje, které posunou už tak dobrou péči ještě o stupínek výš. A samozřejmě každý finanční dar nám v tom pomůže,“ ocenil přístup hokejistů ředitel KNTB Calábek.
 


Symbolický šek na 25.000 Kč předali hokejisté O. Horák a P. Zámorský (zprava) primářce L. Svitálkové a řediteli P. Calábkovi.

 


Podpis od P. Zámorského chtěl na plakát i malý Filip.

13. 2. 2014
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn