Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Zlínský spisovatel Bajaja četl dětem v nemocnici o maxipsu Fíkovi

4.6.2014

Pohádku o maxipsu Fíkovi četl dnes malým pacientům dětského oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB) spisovatel Antonín Bajaja. Zúčastnil se tak už poněkolikáté akce „Čtení s VIP osobností“, kterou v KNTB pořádá Společenstvo patronů a sponzorů Zlínský 5lístek. Po pohádce čekala děti zábava, o kterou se postaral kouzelník a bavič Jiří Hadaš.

„Musíte číst tak, abyste si to, co čtete, také zapamatovali. Proto není dobré číst moc rychle,“ radil Bajaja malým pacientům.

Dětem udělaly radost i malé dárky v podobě omalovánek, propisovacích tužek, záložek do knih nebo sladkostí, které věnoval Zlínský 5lístek.

Už dva roky chodí do KNTB dětem předčítat studenti zlínské univerzity, a to každé úterý a čtvrtek. V rámci projektu „Celé Česko čte dětem“ pravidelné čtení organizuje Draha Večerková. Čtení s VIP osobností je další zpestření, které dětem zpříjemní pobyt v nemocnici.

4. 6. 2014
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)
 

Zlínský spisovatel A. Bajaja čte o maxipsu Fíkovi.


Iniciátorka čtení v KNTB D. Večerková.
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn