Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Zlínský kraj ocenil zdravotníky z KNTB

14.11.2017

Celkem deset zdravotníků bylo oceněno ve 4. ročníku ankety Pracovník roku ve zdravotních službách Zlínského kraje, z toho pět z Krajské nemocnice T. Bati. Hejtman Jiří Čunek navíc udělil Záslužné vyznamenání 1. stupně za mimořádné a výjimečné zásluhy v oblasti oftalmologie docentu Karlu Kuběnovi.

V kategorii lékař byl oceněn MUDr. Vladimír Kojecký, Ph.D. z Interního oddělení Krajské nemocnice T. Bati, v kategorii nelékařský zdravotnický personál potom Bc. Lenka Jakubů, všeobecná sestra Anesteziologicko-resuscitačního oddělení KNTB a Marie Holoubková, všeobecná sestra Chirurgického oddělení KNTB. Diplom za mimořádný přínos v oblasti zdravotních služeb byl udělen MUDr. Zdeňkovi Coufalovi, primáři Kardiologického oddělení KNTB a Evě Krampotové, DiS., všeobecné sestře Interního oddělení zlínské nemocnice. „Všem oceněným blahopřeji a děkuji jim za práci, kterou odvádějí. Pracovat ve zdravotnictví není jednoduché, o to více si vážím každého, kdo to dělá poctivě, s nasazením a pokorou,“ uvedl předseda představenstva Krajské nemocnice T. Bati MUDr. Radomír Maráček.

V rámci slavnostního ceremoniálu převzal Záslužné vyznamenání 1. stupně za mimořádné a výjimečné zásluhy v oblasti oftalmologie docent Karel Kuběna, zakladatel zlínské tradice špičkového očního lékařství. Vyznamenání převzal v den svých devadesátých narozenin.

„To, že existuje toto oceňování zdravotníků, je nasnadě, protože když je člověk nemocen, ať už fyzicky nebo psychicky, jsou zdravotníci těmi, kdo zprostředkovávají kontakt s určitou nadějí. Dokáží se vcítit do pocitů člověka, kterému je těžko nebo úzko,“ řekl hejtman Jiří Čunek na adresu lidí, kteří pracují v zdravotních službách a na ocenění je navrhla buď pacientská veřejnost, anebo jejich kolegové a vedení nemocnic.
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn