Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Zlínskou krajskou nemocnici navštívil ukrajinský velvyslanec

23.7.2013

Ukrajinský velvyslanec v ČR J. E. Borys Zaichuk s delegací Žytomyrské oblasti navštívil dnes Krajskou nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), ve Zlíně. Přivítal je ředitel KNTB Pavel Calábek a hosty provedl moderně vybaveným kardiocentrem.

„Kardiovaskulární centrum pro dospělé poskytuje 24hodinovou non-stop službu pro akutní infarkty a naší spádovou oblastí je celý Zlínský kraj s asi 600.000 obyvateli,“ informoval ředitel Calábek.

„Za rok ošetříme v intervenční kardiologii zhruba 2200 pacientů. Z toho je asi 800 intervenčních zákroků a více než 300 pacientů ošetřených v důsledku akutního infarktu. V kardiostimulačním centru zase implantujeme ročně kolem 250 kardiostimulátorů,“ doplnil primář kardiovaskulárního centra Zdeněk Coufal.

23. 7. 2013
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)

    Velvyslanec J. E. Borys Zaichuk (vpravo) a předseda Žytomyrské oblastní administrativy Sergii Ryzhuk (druhý zleva) si prohlédli kardiocentrum v doprovodu ředitele Ing. P. Calábka (druhý zprava) a primáře MUDr. Zd. Coufala.Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn