Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Zlínské kardiocentrum si v sobotu přišla prohlédnout více než stovka zájemců

20.5.2019

Jediné kardiovaskulární centrum ve Zlínském kraji si mohli prohlédnout zájemci, kteří v sobotu dorazili na Den otevřených dveří kardiologie do Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Příležitost využila více než stovka lidí všech věkových kategorií včetně dětí. Zdravotníci z kardiologického oddělení zlínské nemocnice pro ně připravili ukázky moderní léčby onemocnění srdce a cév, prohlédnout si mohli většinu prostor pracoviště, sami si navíc mohli nechat změřit krevní tlak nebo si vyzkoušet správný postup při resuscitaci. Den otevřených dveří probíhal za provozu, zlínští odborníci v jeho průběhu zvládli akutní příjem ženy s infarktem.

„Pracovala jsem celý život ve zdravotnictví, ve zlínské nemocnici jsem působila na chirurgii a interně. Kardiologie mě jako obor zajímá, využila jsem proto možnost si kardiocentrum prohlédnout a dnes jsem tady dokonce zjistila, že mám vyšší krevní tlak. Je to moc hezky připravená akce, dělá se tady úžasná medicína, připadám si jako v kosmu,“ uvedla jedna z účastnic dne otevřených dveří Eva Hrazdírová ze Zlína. 
 
Zlínské kardiologické oddělení si prohlédl i Zdeněk Stibral z Bystřice pod Hostýnem, který s sebou vzal i dva své syny ve věku sedm a deset let. „Manželka přímo tady na kardiologii pracuje jako sestra na koronární jednotce. Využili jsme příležitost podívat se na její pracoviště. Zaujala mě ale také intervenční kardiologie a ukázky využití stentů při opravách zúžených cév,“ popsal své dojmy z návštěvy oddělení Zdeněk Stibral.
 
Zájem veřejnosti o práci zlínského kardiocentra zdravotníky potěšil, podobnou akci pořádali vůbec poprvé. „Lidé byli spokojení a my jsme byli rádi, že jich přišlo tolik. Akce měla více než stovku účastníků, což je určitě úspěch. Oddělením procházeli po menších skupinkách, imponoval jim rozsah péče, kterou poskytujeme. Děkuji našim zdravotníkům, kterých se do organizace dne otevřených dveří zapojily tři desítky. V jeho průběhu jsme řešili i akutní příjem ženy s infarktem, bez problémů jsme ale zvládli pacientku diagnostikovat, zajistit životní funkce a přesunout ji do brněnského centra ke specializované kardiochirurgické operaci,“ zhodnotil Zdeněk Coufal, primář zlínského kardiologického oddělení. Ve zlínském kardiocentru zdravotníci ročně pečují o více než 10 tisíc pacientů, nejčastějšími diagnózami jsou koronární příhody, arytmie, infarkty, vysoký krevní tlak nebo srdeční selhání. 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn