Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Zlínská nemocnice začala využívat nové logo, symbolikou se přibližuje Zlínskému kraji

15.11.2018

Krajská nemocnice T. Bati začala dneškem využívat nové logo. Jeho podoba vznikla jako zaměstnanecké dílo a před několika týdny ji schválilo představenstvo společnosti. Důvodem pro změnu grafické značky byl fakt, že původní logo už neodpovídalo současným nárokům pro budování jednotného vizuálního stylu organizace. Pro zdravotnické zařízení je to významný krok, který by měl přispět k dobré prezentaci nemocnice na veřejnosti.
 

„Pro změnu grafické značky nemocnice jsme se rozhodli z několika důvodů. Především bylo stále složitější využít původní logo v rámci současné prezentace nemocnice, dalším důvodem byla snaha o jednotné vystupování zdravotnických zařízení pod hlavičkou Zlínského kraje. Je také důležité podotknout, že obchodní název organizace zůstává stejný, nové logo tedy bude prezentováno vždy ve spojení s názvem Krajská nemocnice T. Bati, a.s.,“ vysvětlil MUDr. Radomír Maráček, předseda představenstva nemocnice.
 

Základem nového logotypu je symbol čtyř čtverců, které dohromady spojuje bílý nemocniční kříž. Obsahem vizuálního sdělení je idea propojení nemocnice a Zlínského kraje jako jejího zakladatele, přičemž společnou myšlenkou a úsilím je pomoc pacientům, záchrana jejich života a zdraví. Mírně zaoblené rohy čtverců mají vzbuzovat pocit bezpečí a odkazovat na vstřícnost při poskytování zdravotní péče. Jejich symbolika koresponduje právě s prvky loga Zlínského kraje, které je taktéž tvořeno čtyřmi čtverci. Červená barva je zvolena podle původního logotypu zlínské nemocnice.
 

Nové logo je platné od 15. listopadu 2018, jeho implementace bude postupná a pravidla pro jeho využití se řídí design manuálem, který je zpracovaný a je spolu s logem volně ke stažení na webových stránkách Krajské nemocnice T. Bati. „Před zveřejněním loga jsme s  jeho novou podobou nejprve seznámili vedoucí zaměstnance všech oddělení. Věřím, že bude vnímáno pozitivně a především že si veřejnost bude logo spojovat s kvalitní a odbornou zdravotní péčí nemocnice ve Zlíně,“ doplnil Radomír Maráček.


 


 Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn