Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Zlínská nemocnice hledá canisterapeuty

25.9.2018

Dobrovolnické centrum Krajské nemocnice T. Bati rozšiřuje své aktivity o canisterapii. Od začátku října bude chodit první canisterapeutický tým za pacienty centra klinické gerontologie, následné intenzivní péče i dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče. V té souvislosti zlínská nemocnice hledá další dobrovolné canisterapeuty.
 
Pokud máte doma canisterapeutického psa, který má rád lidi a pomáháte rádi i vy, je to příležitost právě pro vás. „Pes musí mít splněny canisterapeutické zkoušky a s tím související osvědčení, dobrovolník požadavky kladené na dobrovolnický program,“ uvedla vedoucí Dobrovolnického centra KNTB Michaela Schneiderová s tím, že prozatím centrum začíná s canisterapií u starších pacientů, postupně by ale rádi poskytovali canisterapeutickou službu i dětem. „Canisterapie má velmi dobré účinky na psychiku potažmo fyzickou i sociální stránku pacienta. Starší lidé často zavzpomínají na své pejsky, chtějí si psa pohladit, popovídat si s canisterapeutem nebo se s nimi projít po chodbě a tím si zkrátit dlouhou chvíli na lůžku,“ dodala Michaela Schneiderová.
 
Zájemci o canisterapeutickou činnost v Krajské nemocnici T. Bati se mohou hlásit přímo u Michaely Schneiderové na telefonu 776 209 307 nebo mailu michaela.schneiderova@bnzlin.cz.
 

canisterapeutka Hana Winkler se svým pejskem Bindi Sue
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn