Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Zlínská krajská nemocnice obhájila ISO 9001

17.12.2013

Certifikát zavedeného systému řízení kvality podle normy ISO 9001 obhájila v listopadu 2013 zlínská Krajská nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Uvedené ISO se týká všech nezdravotnických a zdravotnických oddělení s výjimkou laboratoří, závodní lékařky, tělovýchovného lékařství a lékařské pohotovostní služby. Certifikaci ISO 9001 nemocnice získala v roce 2011 a letos šlo již o druhou obhajobu.

„Listopadový audit byl zaměřený jen na některá vybraná oddělení, například kardiologii, ortopedii, internu a klinickou gerontologii. Z nezdravotnických oddělení to bylo třeba oddělení IT služeb, metrologie nebo skladování zdravotnického materiálu,“ sdělil ředitel KNTB Pavel Calábek.

Auditory zajímal například nemocniční informační systém nebo orientační systém v nemocnici z pohledu pacienta. Obojí hodnotili kladně. Za velmi pozitivní označili také kvalitativně se zvyšující spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Zlínského kraje v rámci provozování systému EMOFF (EMERGENCY OFFICE).

„Kontrola neodhalila žádné závažné nedostatky, potvrdila zavedený systém řízení kvality a prodloužila certifikaci na další rok,“ dodal ředitel.

17. 12. 2013
Karla Havlíková
tisková mluvčí


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn