Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Zlínská krajská nemocnice nepoužívala závadný typ náhrady kyčelního kloubu

9.2.2012

Ortopedické oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), se v posledních dnech setkává s četnými dotazy pacientů a pacientek, zda náhrada kyčelního kloubu, která jim byla v nemocnici voperována, je závadná. Ptají se v souvislosti s informacemi v médiích o tom, že určitý typ kloubní náhrady kyčelního kloubu, tzv. ASR systém firmy DePuy, vykazuje větší míru opotřebovanosti, než se předpokládalo. Vedení nemocnice ujišťuje, že uvedený typ endoprotézy nebyl v KNTB aplikován žádnému pacientovi.
„Považujeme toto sdělení za důležité pro uklidnění našich pacientů. Někteří z nich sice mají kyčelní endoprotézy i od zmíněné firmy, ale u těch nebyly zjištěny žádné závady ani vedlejší účinky,“ informoval ředitel KNTB Bohuslav Škubal.
„Pacienti, kterým byl uvedený závadný implantát voperovaný jinde, mohou pomoc a odpovědi na své dotazy získat na telefonní lince 800 444 400,“ sdělil primář ortopedie KNTB Tomáš Janečka.
DePuy je britská firma vyrábějící kloubní náhrady v rámci koncernu Johnson&Johnson. „Informaci o závadnosti určitého typu kloubní náhrady vydal Národní kloubní registr Spojeného království, který sleduje pooperační data všech kloubních náhrad,“ sdělil primář ortopedie KNTB Tomáš Janečka s tím, že podobný registr je zaveden také v ČR.

9.2.2012
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn