Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Zlínská krajská nemocnice dostala 30 monitorů ke kontrole dechu novorozenců

1.3.2012

Zlínská krajská nemocnice dostala 30 monitorů ke kontrole dechu novorozenců
Třicet monitorů babysense II v celkové hodnotě 87.000 korun předali dnes novorozeneckému oddělení Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), ve Zlíně zástupci brněnské Nadace Křižovatka. Nadace na ně získala finance od sponzorů. Monitory jsou důležité pro kontrolu dechu novorozenců.
„Formou monitorů dechu nás Nadace Křižovatka podporuje už několik let. Za její dary jsme samozřejmě rádi. Monitory mají totiž životnost dva roky a je třeba je stále obměňovat. Díky nadaci máme v současnosti monitory pro miminka v našem oddělení v každé postýlce, kterých je přes 50,“ řekl primář novorozeneckého oddělení KNTB Jozef Macko.
S dodávanými typy monitorů je spokojen. „Máme s nimi mnohaleté zkušenosti. Jsou spolehlivé a lze je velmi snadno obsluhovat. Monitor je měkká podložka, na které novorozenec leží. Právě novorozené děti často nedýchají pravidelně, takže alarm monitoru upozorní, že dítě nedýchá. Personál může situaci okamžitě řešit,“ vysvětlil primář Macko.
Letos se o darování tří desítek monitorů pro KNTB zasloužilo šest sponzorů. Deseti kusy přispěla společnost Elektrizace železnic Praha, sedmi otrokovický Barum Continental, pěti zlínská teplárna ALPIQ, čtyřmi firma HAMÉ Babice a dvěma zlínský MITAS a Česká spořitelna.
„Nadaci jsme založili v roce 1995 s cílem pomáhat postiženým dětem a spoluobčanům. Za střed zájmu si nadace zvolila jako jediná organizace v České republice pomoc dětem ohroženým syndromem náhlého úmrtí novorozenců. Za dobu svého působení už nadace předala kolem 4280 monitorů babysense II do nemocnic ve všech regionech ČR,“ sdělil Vlastimil Novotný z Nadace Křižovatka.
Nadace dováží do novorozeneckého oddělení KNTB kromě sponzorských darů měsíčně další monitory, které si mohou maminky půjčovat domů na zhruba půl roku. „Zájem ze strany maminek je velký. V současnosti máme v oběhu kolem 200 monitorů,“ doplnil primář Macko.

1.3.2012
Karla Havlíková
tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn