Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Zimní počasí zaplnilo ambulance zlínské úrazovky, pacientů je dvojnásobně víc

27.1.2015

Až dvojnásobný nárůst ošetřených pacientů zaznamenali v pondělí a úterý zdravotníci v ambulancích traumatologického oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Na vině jsou zasněžené, zledovatělé a neuklizené komunikace. Převážná většina ošetřovaných pacientů si úraz způsobila právě pádem na nich.

„V těchto dnech ošetřujeme dvojnásobně víc pacientů než jindy. Nápor na zdravotnický personál je značný a o pacienty se staráme ve třech ambulancích,“ řekl primář traumatologického oddělení KNTB Marcel Guřan.

Lidé se na úrazovce ocitají hlavně se zlomeninami v oblasti zápěstí a předloktí. „Ošetřujeme také například tržné rány hlavy nebo naraženiny zad po pádu. Časté jsou rovněž zlomeniny kotníku, bérce, holenní kosti a výjimkou není zlomenina krčku stehenní kosti. Tyto pacienty musíme operovat, takže vzrostl i počet operovaných a hospitalizovaných pacientů,“ sdělil lékař traumatologického oddělení Miroslav Budoš.

27. 1. 2015
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn