Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Ze Slovácké benefice dostalo dětské oddělení 100.000 Kč, infekční zase televizory

20.8.2013

Dary od účastníků loňského třetího ročníku Slovácké benefice získala dvě oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Primářka dětského oddělení Lucie Svitálková převzala pro své oddělení 100.000 korun a primář infekčního oddělení Ivan Macek šest LED televizorů. Za účasti náměstka hejtmana Zlínského kraje Lubomíra Nečase a náměstka pro léčebnou péči KNTB Jozefa Macko dary dnes oficiálně předal organizátor Slovácké benefice Jakub Kovář.

„Za peníze jsme koupili čtyři infuzní pumpy, protože staré už dosluhují. Jsme moc rádi, že nám aktéři Slovácké benefice tak vysoký finanční dar poskytli a děkujeme. Díky nim můžeme přístroje obnovit. Pumpy jsou důležité pro přesné dávkování infuzních roztoků a léků do žíly pro děti,“ řekla primářka Svitálková.

„Každý máme děti, tak je přirozené, že jsme se rozhodli pomáhat dětskému oddělení. S pomocí počítáme i příští rok. Věříme, že se k nám připojí i další sponzoři,“ řekl Kovář.

„Už loni jsme z benefice dostali čtyři televizory. S dnešním darem, za který posíláme poděkování všem účastníkům akce, už budeme mít televizory ve všech pokojích oddělení. Pacientům, kteří jsou u nás izolovaní od okolí, zpříjemní pobyt v nemocnici. Sledování televize je často jejich jedinou zábavou,“ sdělil primář Macek.

Loňská Slovácká benefice se uskutečnila při fotbalovém utkání mezi týmem kamarádů zlínského hokejisty Karla Rachůnka a týmem Slavoje Houslice. Rachůnek zahynul 7. září 2011 při havárii letu z Tunošne do Minsku, když se letadlo zřítilo krátce po startu u města Jaroslavl.

20. 8. 2013
Karla Havlíková
tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)

    


Infuzní pumpy předal J. Kovář (vlevo) primářce MUDr. L. Svitálkové za účasti náměstka hejtmana MUDr. L. Nečase (druhý zprava) a náměstka pro léčebnou péči KNTB MUDr. J. Macko.

    


LED televizory převzal primář MUDr. I. Macek (druhý zprava).Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn