Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Zdravotníci se seznamovali s novými trendy ve zdravotnické praxi

8.10.2015

Téměř stovka zdravotníků z České a Slovenské republiky a z Polska se zúčastnila mezinárodní konference „Nové trendy ve zdravotnické praxi“, která se konala 6. října 2015 v areálu zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Na programu bylo přes 40 přednášek.

    
„Jednalo se o vzdělávací akci, jejímž cílem je výměna zkušeností mezi nelékařskými pracovníky. Konference má svoji tradici, letos to byl už šestý ročník. V pořádání se střídají jednotlivé země, příští rok se konference uskuteční v Polsku. Je určena hlavně pro všeobecné sestry, zdravotnické záchranáře, porodní asistentky, zdravotně-sociální pracovníky, lékaře,“ sdělila Zlatuše Mihalová, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči KNTB.

  
Hovořilo se například o moderních trendech v chirurgické léčbě jater, významu nutriční péče u pacientky s onkologickou diagnózou, o edukační činnosti jako jedné z klíčových kompetencí sestry nebo netradiční léčbě bolesti zad.

    
„Uskutečnil se také křest odborných knih Ošetřovatelská péče v diabetologii a Sebepéče v ošetřovatelské praxi. Knihy si mohli účastníci konference také koupit,“ doplnila náměstkyně.  

     
Pořadateli letošní konference byla KNTB a Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně – fakulta humanitních studií za spolupráce kolegů ze Slovenska a Polska.

 

8. 10. 2015

Karla Havlíková

Tisková mluvčí KNTB

(Foto: hav)Náměstkyně KNTB Z. Mihalová při zahájení konference.

 Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn