Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Zateplení pavilonu chirurgie v KNTB zlepšilo komfort pacientům i personálu

17.6.2015

Ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), byla ukončena stavba „Zateplení budovy č. 23 – chirurgický pavilon KNTB, Zlín“. Zahájena byla loni v září a náklady dosáhly 25,613.543 milionu korun. Projekt byl spolufinancován z fondu EU – Operační program životního prostředí, který uhradí 15,368.126 milionu korun, zbývajících 10,245.417 milionu korun financuje KNTB z vlastních zdrojů.

„Všechny práce probíhaly za omezeného provozu podle denního harmonogramu tak, aby nebyl narušen chod jednotlivých oddělení, která navazují na operativu. V budově jsou totiž kromě lůžkových oddělení chirurgických oborů a ambulancí umístěny také operační sály. Zhotovitelé se přizpůsobili omezenému provozu. Pracovali i ve večerních hodinách, a to i v soboty, neděle a svátky, a termín dokončení dodrželi. Zateplení zlepšilo komfort pacientům i zaměstnancům a samozřejmě přinese také úspory energie,“ sdělil ředitel KNTB Pavel Calábek.

Zateplení se týkalo střechy i fasády. Střecha je zateplena polystyrenovými deskami o tloušťce 30 – 20 cm, fasáda minerálními deskami s kolmým vláknem o tloušťce 20 – 16 cm. Povrch fasády tvoří kombinace silikonové omítky a cihelných pásků.

„Vyměnili jsme také výplně oken a dveří. Okna jsou plastová, dveře hliníkové a vše je zaskleno trojsklem. Každé okno je osazené žaluziemi. Na severní straně vnitřními, zbytek venkovními, které jsou velmi dobré proti slunečnímu záření. Vytvářejí příjemnou teplotu v letních měsících, což jistě ocení pacienti i personál,“ řekl vedoucí oddělení správy budov KNTB Martin Nedbálek.

Pro zlepšení hygienických podmínek jsou v každé místnosti aspoň na jednom okenním křídle instalovány sítě. Umožní to větrání, aniž by do místnosti létaly mouchy a jiný hmyz. Vnitřní prostory budovy jsou nově vymalovány, osazeny jsou nové parapetní desky, úprav se dočkaly balkony a lodžie.

„Chci poděkovat nejen generálnímu dodavateli za dodržení termínu. Díky patří také personálu za trpělivost a spolupráci. Zaměstnanci pracovali ve ztížených podmínkách. Jednotlivá oddělení se musela stěhovat podle harmonogramu. Vše bylo propočítané a plánované na hodiny tak, aby byla využita všechna lůžka jednotlivých oddělení, která v budově jsou,“ zdůraznil ředitel Calábek.

V budově č. 23 jsou umístěna oddělení chirurgické, traumatologické, neurochirurgické, ortopedické, urologické, zobrazovacích metod, ARO, oddělení intenzivní péče operačních oborů, centrální operační sály a centrální sterilizace.

Zateplením 23. budovy byla ukončena třetí etapa zateplování budov v KNTB. Navázala na již ukončené dvě etapy, kdy KNTB v letech 2012 a 2013 zateplila 16 budov. Zateplení přinese zhruba třicetiprocentní úspory ve snížení spotřeby tepla na vytápění a vzduchotechniku.

17. 6. 2015
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)

Budova č. 23 po zateplení.Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn