Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Zateplení 16. pavilonu v KNTB skončilo

21.1.2015

Ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), bylo dokončeno zateplení 16. pavilonu, ve kterém jsou hospitalizováni pacienti Centra klinické gerontologie. Kromě zateplení si stav budovy vyžádal některé další stavební úpravy. Celkové náklady dosáhly 3,7 milionu korun vč. DPH, z toho dotace EU z Operačního programu Životní prostředí činí 1,618 milionu korun. Zbytek hradila nemocnice z vlastních zdrojů.

„Práce zahrnovaly statické zajištění mikropilotami západní obvodové stěny přístavby, výměnu oken a vstupních dveří, zateplení obvodového pláště budovy minerálními deskami s povrchovou úpravou obkladem cihelným páskem a částečně tenkovrstvou omítkou. Byla zateplena také stropní konstrukce. Součástí stavebních prací byla i demontáž a následná montáž stropních svítidel v objektu a instalace nového hromosvodu,“ sdělil vedoucí oddělení správy budov KNTB Martin Nedbálek.

V průběhu stavebních prací po vybourání stávajícího stropního podhledu bylo zjištěno lokální poškození střešních prvků a stropních trámů. „Dřevěné nosné prvky stropu a krovu včetně dřevěného záklopu střešního pláště napadené hnilobou jsme odstranili a nahradili novými. Na ploše opravované střechy jsme také položili střešní lepenku,“ doplnil Nedbálek.

„Zateplování 16. pavilonu začalo loni v září a je součástí třetí etapy zateplování budov v KNTB, do níž spadá ještě pokračující zateplení budovy chirurgie. První etapa zateplování zahrnovala 12 budov, druhá etapa čtyři budovy. Cílem je zhruba třetinová úspora spotřeby tepla na vytápění a vzduchotechniku,“ uvedl ředitel KNTB Pavel Calábek.

Po zateplení a stavebních úpravách pavilon, ve kterém bylo před lety urologické oddělení pod vedením primáře Oldřicha Calábka, nedoznal žádných provozních změn. Kapacita 24 lůžek a místností se zázemím zůstala stejná a v budově už jsou opět hospitalizováni pacienti Centra klinické gerontologie.

21. 1. 2015
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)

Šestnáctý pavilon po zateplení.Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn