Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Základní škola v KNTB

Základní škola v KNTB

Charakteristika školy:

ZŠ v Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (od roku 2010 odloučené pracoviště ZŠ Zlín, Mostní) zajišťuje právo nemocného dítěte na výchovu, vzdělání a hru.
Napomáhá k léčení somatických potíží dětských pacientů psychologickými a pedagogickými prostředky, odpoutává myšlenky dítěte od nemoci, zabraňuje pocitu smutku a opuštěnosti, pomáhá překonat odloučení od rodiny a dětského kolektivu. 

Zdravotní péče v nemocnici je prvořadá a nejdůležitější, jejím doplňkem je školní činnost, kterou zajišťují pedagogové s odpovídajícím vzděláním – somatopedií. Výukové a odpočinkové aktivity dětí jsou vždy podřízeny léčebnému režimu a jejich rozsah je určen po dohodě s primářem dětského oddělení. Škola svým dílem přispívá ke komplexnosti léčby. Škola nabízí dětem léčeným v nemocnici zajímavou činnost, hru, zábavu i poučení.
 

 

Kde školu najdete?
Své centrum má škola v dětském oddělení KNTB (ve 3. patře budovy porodnice), kde působí dvě paní učitelky.
Právní postavení školy a pracovní tým školního pracoviště: Škola je právním subjektem a hospodaří jako příspěvková organizace Zlínského kraje, je určena podle zákona č. 561/2004 Sb. (školský zákon) pro žáky se zdravotním znevýhodněním.

 

 


 

Učitelky se věnují dětem individuálně v dopoledních hodinách (český jazyk, matematika, případně další předměty včetně cizích jazyků na počítači), hovoří s nimi o všem, co je zajímá, s čím se setkávají kolem sebe, co je trápí. Děti se mohou učit maximálně 1 hodinu denně podle svého aktuálního zdravotního stavu.

Veškerá pedagogická činnost je založena na laskavém jednání a povzbuzení, směřuje k odstranění hospitalismu, má psychoterapeutický účinek, napomáhá k udržení kontinuity školní práce a spojuje dítě se životem mimo zdravotnické zařízení. Škola vítá každou spolupráci s rodiči a kmenovými školami hospitalizovaných dětí.

Adresa:
Základní škola Zlín, Mostní
Mostní 2397
761 67 Zlín

odloučené pracoviště

Mgr. Jitka Randárová
Krajská nemocnice T. Bati, a.s., Zlín
Havlíčkovo nábřeží 600
tel.731 518 310
 
 
Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn