Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Zajímavé případy ze své praxe budou pediatři z ČR a SR prezentovat v Luhačovicích

27.4.2015

Zajímavé případy ze své praxe budou prezentovat čeští a slovenští pediatři na jedenáctém ročníku Festivalu kazuistik. Uskuteční se v Domě kultury Elektra v Luhačovících ve dnech 30. dubna až 2. května 2015. Akce se zúčastní 550 pediatrů a odborníků spřátelených oborů zabývajících se dětskými pacienty.

„V průběhu třídenní konference účastníci vyslechnou 70 přednášek. Seznámí se s neobvyklými případy dětských pacientů, které řešili. V diskuzi si vzájemně vymění zkušenosti, proberou třeba i jiná možná řešení,“ řekla Lucie Svitálková, primářka dětského oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), které akci tradičně pořádá.

Čtyři přednášky budou prezentovat také lékaři dětského a traumatologického oddělení KNTB. Například primářka Svitálková bude hovořit o Velkých trampotách malého „muže“.

„Jedná se o kazuistiku dítěte s raritní základní diagnózou a s ní souvisejícími komplikacemi - s recidivujícími ischemickými cévními mozkovými příhodami,“ sdělila primářka.

Kromě odborného programu se mohou účastníci těšit na doprovodný program v podobě divadelního představení nebo výletu do ZOO Lešná. Připraven je také společenský večer.

Spolupořadatelem akce je Česká pediatrická společnost ČLS JEP.

27. 4. 2015
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn