Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Žáci ZUŠ hráli pacientům neurologie

1.2.2019

Dobrovolnické centrum Krajské nemocnice T. Bati uspořádalo pro pacienty další akci. Tentokrát přijeli žáci Základní umělecké školy Zlín a Základní umělecké školy Rudolfa Firkušného Napajedla zahrát pacientům neurologického oddělení.

Zuzana Škárová, Anastázie Hořáková, Tereza Hanáčková, Anna Ovesná a Martin Uhlík pod vedením učitelek Šárky Trávníčkové a Radany Váňové odehráli koncert přímo v prostorách neurologie. Na programu byla například hudba k filmu Schindlerův seznam, ale také klasika od skladatele Johanna Sebastiana Bacha. Pacienti si mohli vychutnávat variace tří hudebních nástrojů – houslí, violy a violoncella. 

„My možnost koncertovat v nemocnici opravdu vítáme. Je to přínosné pro pacienty i pro naše děti, které se častějším vystupováním před obecenstvem zbaví trémy. A také je to teď dobrý trénink před soutěží, na kterou se chystáme,“ uvedla Šárka Trávníčková, učitelka ZUŠ Zlín.

Dobrovolnické centrum Krajské nemocnice T. Bati pořádá během roku řadu akcí pro pacienty. Kromě koncertů teď chystá pro nemocné přání k Mezinárodnímu dni žen a pomlázku na Velikonoce. 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn