Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Vozový park sanitek KNTB posílil nový Volkswagen Transporter

6.5.2016

Novou sanitu Volkswagen Transporter má od letošního května zlínská Krajská nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Nový vůz za zhruba jeden milion korun tak posílil vozový park sanitek nemocnice, která jich má nyní 16.

„Sanitek typu Volkswagen Transporter máme i s novou 13 a jsou vybaveny mimo jiné nosítky s odnímatelným podvozkem, polohovatelným podhlavníkem, polohovatelnou nožní částí a klimatizací i v prostoru pro pacienta. Pouze nová je však vybavena rampou, díky které lze do vozu najet s pacientem na infarktovém křesle nebo pojízdném lůžku. Ty umožňují transport pacienta uvnitř i vně sanitního vozidla a jsou vybaveny čtyřbodovými bezpečnostními pásy,“ sdělil Roman Mádr, provozně-obchodní náměstek KNTB.

„Nová sanitka má proti ostatním také lepší zvukové a světelné výstražné zařízení. Kromě klasického majáčku modře bliká také rampa umístěná na střeše přední části vozu,“ doplnil vedoucí oddělení dopravy KNTB Leoš Růžička.

Dopravní oddělení KNTB disponuje kromě 13 sanitek Volkswagen Transporter ještě třemi typu Renault Trafic.

Zřizovatelem KNTB je Zlínský kraj.

6. 5. 2016
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)


Díky rampě lze do sanity najet s pacientem na infarktovém křesle nebo pojízdném lůžku.


Sanita je vybavena nosítky s odnímatelným podvozkem.
 
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn