Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Vjezd do zlínské krajské nemocnice mají zdarma také držitelé průkazů ZTP

25.3.2011

S platností od čtvrtku 24.3.2011 mají vozidla zdravotně postižených osob – držitelů průkazů ZTP vjezd do Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), ve Zlíně zdarma. Dosud se tato výhoda týkala jen držitelů průkazů ZTP/P a onkologických pacientů. Nově budou držitelé uvedených průkazů vjíždět do areálu nemocnice a vyjíždět z něj přes hlavní vrátnici, kde strážní služba zkontroluje zmíněné průkazy. Ve vozidle je nutná přítomnost držitele průkazu. Onkologičtí pacienti však mají vjezd a výjezd nadále u 21. pavilonu – onkologického centra.
„Věříme, že tímto krokem našim zdravotně postiženým občanům ulehčíme pohyb v areálu nemocnice. Budou projíždět hlavní branou, kde je zkontroluje pracovník vrátnice. Nebudou jim proto už vydávány jednorázové výjezdové lístky z areálu, které dosud dostávali v oddělení, kde byli na ošetření,“ sdělil ředitel KNTB Bohuslav Škubal.
KNTB zpoplatnila vjezd vozidel návštěvníků a pacientů do svého areálu od letošního 1.února. Zdarma je pouze vjezd na dobu 30 minut pro vyložení nebo naložení pacienta. Za každých dalších započatých 30 minut řidič zaplatí 20 korun. Pokud zůstane hospitalizovaný pacient v areálu parkovat i v nočních hodinách, pak mu bude v době od 20.00 do 5.00 účtován poplatek 10 korun za hodinu. Do nemocnice se pacienti, návštěvníci (kromě držitelů ZTP a ZTP/P) a také její zaměstnanci dostanou pouze z ulice 2. května vjezdem u 21. pavilonu – onkologického centra. Vjezd hlavní bránou KNTB bude umožněn jen sanitám, policii, hasičům.
Od poplatků jsou osvobozena také vozidla zdravotnické záchranné služby, dopravní a zdravotní služby, policie ČR a městské policie, hasičského záchranného sboru a havarijní služby (voda, plyn, energetika atd.).


25.3.2011
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTBYoutube Facebook Twitter Instagram LinkedIn