Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Ve zlínské krajské nemocnici má kontaktní místo pacientská ombudsmanka

13.2.2012

Ve zlínské krajské nemocnici má kontaktní místo pacientská ombudsmanka
Kontaktní místo pacientské ombudsmanky, kterou je místopředsedkyně Senátu PČR Alena Gajdůšková, bylo dnes oficiálně otevřeno ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB). Pacienti najdou kancelář v 7. patře budovy ředitelství KNTB (KHS). Úřední hodiny zde budou každé první pondělí v měsíci od 9 do 12 hodin a každou třetí středu od 10 do14 hodin. V tuto dobu zde budou spolupracovníci pacientské ombudsmanky sbírat podněty nebo kontakty pro potřebu konzultací jak v oblasti zdravotnické, tak i právní nebo pro zajištění jiných potřebných informací. Pro písemné podněty bude u hlavní vrátnice KNTB instalována poštovní schránka.
„Mezi pacienty a zdravotníky je třeba navrátit důvěru. Nechceme ponoukat pacienty proti zdravotníkům. Obojí mají totiž kromě povinností i svá práva. To, že nám Baťova nemocnice poskytla prostory, svědčí, že její vedení má zájem, aby kvalita zdravotní péče byla co nejlepší,“ sdělila Alena Gajdůšková.
„Funkce pacientského ombudsmana je něco, co si vyžádal život. O to, jak je o pacienta postaráno a jak je zaplacena zdravotnická péče by se měly starat příslušné zdravotní pojišťovny. A to je ta bolest – ze strany pojišťoven není vše zaplaceno, co pacient dostane. Myslím si, že v kanceláři pacientského ombudsmana vzejde spousta podnětů směřujících až na ministerstvo zdravotnictví,“ řekl hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.
Ředitel KNTB Bohuslav Škubal kontaktní místo pacientské ombudsmanky přímo v nemocnici vítá. „Bude blízko hlavně pro naše pacienty, kteří se sem v případě nespokojenosti snadno dostanou. My však stížnosti pacientů už nyní řešíme co nejrychleji. Pokud se problém řeší včas, bývá to ve většině případů ke spokojenosti jak poškozeného, tak i toho, kdo pochybil. Pokud není pacient s naším řešením spokojen, poradíme mu, kam se může dál obrátit,“ řekl Škubal.
Kontaktní místo pacientské ombudsmanky přímo v nemocnici je v KNTB jako první v ČR. Ve Zlíně je to už druhé kontaktní místo. Stávající je v kanceláři senátorky Aleny Gajdůškové na Tř. T. Bati a úřední hodiny jsou tam každé první pondělí od 14 do 16 hodin. Alena Gajdůšková je jedinou pacientskou ombudsmanskou pro celou Moravu.
Oficiálního otevření kontaktního místa v KNTB se zúčastnila také zástupkyně ochránce práv ČR Jitka Seitlová a prezident Svazu pacientů ČR Lubomír Olejár.

13.2.2012
Karla Havlíková
tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn