Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Vánoční klauniáda rozveselila děti ve zlínské krajské nemocnici

14.12.2011

Doktor Kolíček a sestra Libuše dnes navštívili nemocné pacienty dětského oddělení Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), ve Zlíně. Nešlo však o zdravotnický personál nemocnice, ale o zdravotní klauny, kteří za dětmi přišli s vánoční klauniádou. Přinesli s sebou vánoční stromeček, malé piano a kytaru a společně s dětmi hráli a zpívali vánoční koledy. Každý dětský pacient dostal za odměnu červený klaunský nos, který doktor Kolíček předepsal jako prášek.
„Mně se klauni líbili úplně moc a ten červený nos taky. S ním budu chodit do školky,“ řekla spokojeně pětiletá Růženka Škrabalová z Napajedel a nezapomněla doktoru Kolíčkovi a sestře Libuši za nos poděkovat.
„Já si nos nechám na doma a ukážu ho mamince,“ prozradil o rok mladší Adámek Droběna ze Zlína.
Program zdravotních klaunů se líbil i starším pacientkám. „No bylo to dobrý, nasmála jsem se a taky jsem si mohla zahrát na to piano,“ řekla s úsměvem sedmnáctiletá Barbora Lekešová.
Zdravotní klauni navštěvují dětské oddělení KNTB  pravidelně jednou týdně vždy dopoledne. „Na dnešek jsme připravili program s vánoční tématikou, Vánoce jsou za pár dní. Děti ve zlínské nemocnici jsou dobrými diváky a spoluhráči a většinou se ani ty nejmenší nebojí. Je to určitě i tím, že na pokojích leží po dvou – po třech a mají celkově lepší náladu, než když v některých nemocnicích je na pokoji dítě samo,“ sdělil doktor Kolíček, jehož roli už roky hraje Petr Jarčevský.
Pravidelné zdravotní klauniády se pro nemocné děti v KNTB konají už několik let a jsou součástí léčebného procesu. Klauni navštěvují děti přímo v pokojích a ke každému pacientovi volí individuální přístup.


Růženka s Adámkem se s klauny dobře baviliZdravotní klauni rozesmáli i starší pacienty dětského oddělení

14.12.2011

Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn