Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Vandráci okouzlili publikum, nemocnice ve Zlíně a Uherském Hradišti získaly dohromady sto tisíc korun

6.5.2019

Téměř 1 300 diváků se ve středu 2. května ve Zlíně a 3. května v Uherském Hradišti zúčastnilo celkem tří cestovatelských besed Vandráků - Vagamundos Pavla Lišky a Honzy Révaie, kteří v Kongresovém centru Zlín a kině Hvězda v Uherském Hradišti vyprávěli o svém putování na motorkách po Střední Americe. Představení byla benefiční, a tak po odečtení nákladů mohli organizátoři - spolek Mysli Jinak a Benefice Slováckého léta - předat dvěma nemocnicím ve Zlínském kraji dohromady 100 tisíc korun.
 
Jedna beseda ve Zlíně a dvě v Uherském Hradišti. Na každé z nich vtipní Vandráci rozesmáli i dojímali publikum svými historkami o tom, jak celého čtvrt roku cestovali z Panamy do Mexika a natáčeli netradiční motocestovatelský dokument. Ve Zlíně bylo téměř vyprodáno a v Uherském Hradišti nezůstala nazmar ani jedna vstupenka. Ze zlínského představení organizátoři získali 50 tisíc korun, které předali řediteli Krajské nemocnice Tomáše Bati MUDr. Radomíru Maráčkovi. Stejnou částku získali i ze dvou besed v kině Hvězda, 50 tisíc korun pak putovalo do rukou ředitele Uherskohradišťské nemocnice MUDr. Petra Sládka.
 
„Peníze pro Benefici získáváme především sběrem a následným prodejem plyšových hraček, někdy po dvacetikorunách, proto je pro nás taková částka opravdu skvělá a máme z ní velkou radost. Poděkování patří Vandrákům, ale také všem, kteří si vstupenku zakoupili a k tomuto skvělému výsledku přispěli,“ děkoval zakladatel Benefice Slováckého léta i spolku Mysli Jinak Marek Pochylý. 
 
Cílem projektu Mysli Jinak je ukázat lidem, že věci jdou dělat jinak, než je dělá většina lidí, a že takový přístup může vést k úspěchu. Proto spolek Mysli Jinak pořádá přednášky inspirativních osobností. Výtěžek po odečtení nákladů věnuje Benefici Slováckého léta. Benefice Slováckého léta nese název podle sportovně-hudebního festivalu Slovácké léto. Benefice získává prostředky zejména sběrem a následným prodejem plyšových hraček za symbolickou hodnotu. „V posledních měsících se nám podařilo posunout Benefici Slováckého léta o velký kus dopředu. V zimě jsme spustili benefiční výzvu Úsměv pro tebe, se kterou jsme mimo jiné absolvovali úspěšnou misi v Třinci. Na tyto úspěšné benefiční aktivity nyní navázali Vandráci, díky čemuž jsme se za celé jedenáctileté působení Benefice přiblížili jednomu milionu korun, které jsme věnovali na dobročinné účely,“ neskrývá radost Marek Pochylý.
 
A snaha o rozšiřování Benefice Slováckého léta a podporu její aktivity bude pokračovat i nadále. „Na letošní Slovácké léto chystáme nový systém benefičního vstupného. Každý večer bude mít partnera, který zdvojnásobí výtěžek od návštěvníků. A vždy budeme vybírat finanční prostředky na konkrétní příběh. Už teď nám můžete posílat tipy, koho bychom měli podpořit,“ vyzývá Marek Pochylý.
 
Benefice Slováckého léta v uplynulém roce prozatím podpořila:
Nové dresy pro volejbalistky Slovácké Slávie - 10 000
Uherskohradišťská nemocnice - 50 000
Krajská nemocnice Tomáše Bati - 50 000
Fotoaparát pro Zdravotně sociální středisko - 5 000
Ping-pongový stůl a sportovní vybavení pro dětský domov ve Vizovicích - 7 000
Lesní školka Claviacula - 10 000
„Darovaná radost“ - podpora 2 rodin z Uherského Hradiště - 20 000
Terezka Milatová z Třince - 85 300
 
V předchozím roce:
Kojící křeslo pro Uherskohradišťskou nemocnici - 10 000 
Diakonie ČCE - středisko CESTA Uherské Hradiště - 20 000
DOZP Medlovice - 20 000

Text a fotografie: Benefice Slováckého léta  a Mysli Jinak

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn