Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Valašské srdce i letos hostí špičkové kardiology

7.6.2018

V sobotu 9. června se sjedou kardiologové a internisté ze Zlínského kraje do Velkých Karlovic. Začne tam totiž 17. ročník celokrajské konference Valašské srdce. Akci pořádá již od roku 2002 Kardiovaskulární centrum Krajské nemocnice T. Bati.

Konferenci každoročně navštíví na 120 lékařů, záchranářů i kardiologických sester. Mezi přednášejícími se objeví kromě odborníků z kardiovaskulárního centra Krajské nemocnice T. Bati také kardiologové z jiných zdravotnických zařízení, například z FN Olomouc, FN Hradec Králové nebo z brněnského Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie. „Účastníci konference se seznámí s novinkami v akutní kardiologii, kardiochirurgii, arytmologii nebo léčbě srdečního selhání, a to nejen z pohledu lékařů kardiocenter, ale i z pohledu lékaře zdravotnické záchranné služby,“ uvedl primář Kardiologického oddělení KNTB MUDr. Zdeněk Coufal.

O akci je mezi odborníky velký zájem. „Ze začátku jsme hlavně chtěli seznámit lékaře v regionu s tím, co může naše kardiocentrum nabídnout. Postupně jsme tématiku rozšířili na všechny hlavní směry kardiologie a kardiochirurgie a začali jsme zvát špičkové odborníky z této oblasti,“ vysvětlil primář Coufal a dodal, že vzájemné setkání je velmi inspirativní a přínosné i proto, že řeší ožehavé oblasti veškeré kardiologie s důrazem na každodenní praxi.


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn