Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

V silvestrovskou noc ošetřili ve zlínské úrazovce desítky lidí, převážně opilých

1.1.2011

Desítky lidí ošetřili o silvestrovské noci lékaři v úrazových ambulancích zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Poslední den roku 2010 od začátku služby v 15.30 do půlnoci prošlo ambulancemi 34 pacientů. Od půlnoci do osmé hodiny ráno letošního roku jich bylo 17 a všichni opilí.
„Práce jsme měli dost, ale naštěstí jsme nemuseli řešit nic extrémně závažného. U 20 pacientů ošetřených do půlnoci bylo nutné udělat i rentgeny. Tři pacienty jsme museli operovat a hospitalizovat. Jednalo se o zlomený kotník a dvě zlomeniny po pádu na lyžích. V jednom případě šlo o zlomený bérec, ve druhém o zlomeninu předloktí u jedenáctileté dívky. S operacemi jsme skončili asi v deset hodin večer,“ popsal první část silvestrovské služby lékař traumatologického oddělení KNTB Stanislav Čambor.
První pacient nového roku byl na úrazovce ošetřen osm minut po půlnoci a postupně lékaři do osmi hodin ráno ošetřili dalších 16. Většinou šlo o poranění způsobená po pádu nebo při napadení.
„Všichni přicházeli z půlnočních oslav a pod vlivem alkoholu, kterého někteří požili opravdu hodně. U jednoho jsme zjistili i drogy. Dva mladé lidi, muže a ženu, jsme s otřesem mozku po pádu na hlavu přijali k hospitalizaci. Mezi prvními letošními pacienty byla například paní, která sekala po půlnoci dříví a usekla si kus palce. Ošetřili jsme ji a pustili domů, stejně jako třeba pacienta, který dostal do hlavy ránu lahví,“ sdělil Čambor.


1.1.2011
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTBYoutube Facebook Twitter Instagram LinkedIn