Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

V KNTB začaly práce na úpravě areálu výsadbou tulipánů a likvidací keřů

25.9.2014

Ve středu 24. září začaly práce na úpravě areálu zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Studentky a studenti zdravotnické školy pod dohledem nemocniční zahradnice vysadili 1000 cibulí tulipánů a zahradník KNTB spolu s pracovníky odborné firmy začal ořezávat husté porosty keřů v přední části areálu.

„Tulipány jsou převážně bílé barvy, a to 600 kusů cibulí. Zbytek jsou bílé žíhané červenou barvou a oranžové. Brigádníci je zasadili v parkové části před budovou chirurgie, kožního oddělení a na záhonu u skleněného plotu vedle hlavní lékárny. Věříme, že až na jaře rozkvetou, krásně areál nemocnice oživí a zpříjemní prostředí pacientům, zaměstnancům i návštěvníkům,“ řekl Marcel Meravý, specialista pro životní prostředí provozního oddělení KNTB.

Práce hned ráno zkomplikovalo zapadnutí těžkého nákladního vozu, který přivezl kontejner na ořezané větve. Náklaďák uvízl po deštích v promáčeném travnatém parkovém terénu. Těžký vůz nemohl z travnatého prostoru vyjet, protože se mu protáčela kola a bořil se stále víc do hlíny. Nepodařilo se ho vytáhnout ani přivolaným hasičům, až těžké Tatře Dopravního podniku Zlín-Otrokovice (DSZO) se odpoledne podařilo uvízlý vůz vyprostit.

„Požádali jsme o pomoc zlínské hasiče, kteří za pár minut přijeli a snažili se náklaďák vytáhnout pomocí navijáku. To se však kvůli velké tíze zabořeného vozu nepodařilo. Zkoušeli jsme pak oslovit různé firmy, až DSZO nám vyšla vstříc a poslala těžkou Tatru, která si s uvízlým vozem dokázala poradit. Hasičům i DSZO děkujeme za pomoc,“ sdělil Meravý.

V areálu nemocnice bude letos vysázeno celkem 160 nových stromů, a to 59 javorů, 10 lip, 31 sakur, osm borovic, 20 dubů, habry, modříny douglasky a jiné druhy. Nemocnice je obdrží zdarma od Magistrátu města Zlína, který také výsadbu zajistí. Práce potrvají v závislosti na počasí do konce října a hodnota darovaných stromků je cca 300 000 korun.

25. 9. 2014
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)Studentky zlínské zdravotnické školy vysazují cibule tulipánů.
Úprava areálu začala likvidací keřů, které nahradí stromy.


Hasiči se snaží vyprostit uvízlý náklaďák.


Zabořený vůz se podařilo vytáhnout až těžké Tatře.
 Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn