Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

V KNTB mají stále dostupnou službu zajišťující léčení akutní a pooperační bolesti

20.10.2015

V říjnu zahájil ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB) provoz Pain Servis. Jde o trvalou, stále dostupnou službu anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO), která se v nemocnici stará o adekvátní léčení akutní a pooperační bolesti pacientů. 

    
„Tento servis je nejvhodnějším prostředkem k zajištění kvalitní organizace léčby akutní a pooperační bolesti v nemocnici. Nabízí nepřetržitý konzultační servis pro zdravotníky všech oborů nemocnice, pokud se potýkají s komplikovanou léčbou bolestivých stavů, které přesahují rámec běžné péče. Dále zajišťuje péči o pacienty se zvláštními analgetickými metodami,“ sdělil primář ARO KNTB Tomáš Gabrhelík.

    
Akutní Pain Servis (APS) nabízí nepřetržitou dostupnost specializované anesteziologické sestry, která má přesně vymezené pravomoci v rámci APS.

    
„V klinickém provozu hodnotí účinnost léčby, odstraňuje katétry, řeší závažné komplikace léčby, vede dokumentaci o změně léčby, komplikacích, ukončení APS a návrhu dalšího postupu. V případech přesahující tento rámec pravomocí má k dispozici kontakt na konziliárního lékaře APS. Ten navrhuje změny analgetické léčby nebo je zván jako konziliář ke složitějším případům nebo komplikacím léčby,“ upřesnil primář Gabrhelík.

    
Lékaři APS navrhují standardy analgetické léčby a v případě potřeby i jejich změny, metodicky vedou sestry APS, pravidelně školí personál nemocnice v léčbě pooperační bolesti.

    
Přínosem zavedení APS je souvislá péče o pacienta s akutní bolestí, organizace léčby pooperační bolesti v rámci celé nemocnice, účinná evidence komplikací, ale také vzdělávání lékařů i středního zdravotnického personálu v problematice léčby bolesti.

    
„Pro pacienta znamená služba APS snížení bolestivých vjemů, zamezení vzniku pooperační stresové reakce a tím jeho větší spokojenost s léčbou, což je našim cílem. Díky APS dochází k rychlejší rekonvalescenci, pacienti jsou kratší dobu hospitalizováni, od čehož si nemocnice slibuje i snížení nákladů na léčbu,“ uvedl ředitel KNTB Pavel Calábek.

 

20. 10. 2015

Karla Havlíková

Tisková mluvčí KNTB

(Foto: hav)


Péče o pacienta v ARO KNTB.

 Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn