Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

V KNTB je opět traumatologické centrum

26.1.2016

Zlínská Krajská nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), jejímž zřizovatelem je Zlínský kraj, má opět traumatologické centrum. Rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR o udělení statutu traumacentra obdrželo vedení KNTB 25. ledna 2016. Zlínské traumacentrum je 12. v České republice a čtvrté na Moravě a ve Slezsku spolu s nemocnicemi Ostrava - Poruba, Olomouc a Brno - Bohunice. Traumacentrum KNTB má působnost pro celý Zlínský kraj i přilehlé oblasti.

    
„Traumatologické centrum fungovalo v KNTB již od roku 2001, kdy byla v ČR poprvé zorganizována síť těchto center. K 1. lednu 2009 bylo při reorganizaci sítě traumatologické péče v ČR naše traumacentrum ještě s dalšími třemi zrušeno. Vedení nemocnice se po nezbytných přípravách do auditu o reinstalaci traumacentra přihlásilo v listopadu 2015 a statut nám byl opět přiznán,“ sdělil ředitel KNTB Pavel Calábek.

    
Traumacentrum představuje organizační strukturu v rámci KNTB, která je připravena 24 hodin denně, 365 dnů v roce řešit těžká poranění pacientů ohrožených úrazem na životě.

    
„Tuto péči roky zajišťujeme a přiznání statutu je potvrzením kvalitní péče o pacienty v oblasti úrazů,“ zdůraznil ředitel.

    
„Podílí se na ní prakticky všechna oddělení nemocnice, především oddělení urgentního příjmu, ARO, traumatologické oddělení, neurochirurgie, obecná chirurgie, urologie, ortopedie, ORL oddělení, stomatochirurgie, oční oddělení, ale také diagnostický komplement, hematologicko-transfuzní oddělení a další. Jedná se o interdisciplinární péči, která vyžaduje také přístrojové vybavení špičkové kvality, personální a organizační zázemí,“ vysvětlil primář traumatologického oddělení Marcel Guřan.

 

26. 1. 2016

Karla Havlíková

Tisková mluvčí KNTBYoutube Facebook Twitter Instagram LinkedIn