Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

V KNTB byla ukončena 2. etapa zateplení budov, uspoří spotřebu tepla o třetinu

14.3.2014

Druhá etapa zateplení budov v areálu zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), která začala loni v srpnu, byla na začátku letošního března ukončena. Zateplena byla 11. budova – plicní oddělení, 13. budova – hematologicko-transfuzní oddělení, budova 15 – oddělení klinické biochemie a budova 48 – LDN. Stavební práce stály přes 33 miliony korun a zčásti je hradily dotace EU z Operačního programu Životní prostředí.

„Právě ukončená etapa navázala na první, kdy jsme v roce 2012 zateplili 12 budov. Na letošní rok plánujeme 3. etapu, která zahrnuje budovu 23 – chirurgie a budovu 16 – LDN. Zateplení budov přinese úspory ve snížení spotřeby tepla na vytápění a VZT o zhruba 30 procent,“ sdělil ředitel KNTB Pavel Calábek.

Druhá etapa se týkala budov umístěných ve staré části nemocničního areálu. Práce zahrnovaly dodatečné zateplení obvodových stěn a střešních plášťů budov a výměnu oken a vstupních dveří.

„Součástí výměny oken bylo osazení nových vnitřních parapetů a instalace venkovních předokenních žaluzií, aby se zamezilo přehřívání vnitřních prostor v letních měsících,“ řekl vedoucí oddělení správy budov KNTB Martin Nedbálek.

Na všech objektech se pracovalo za omezeného provozu oddělení, která jsou v nich umístěna. „ V jednotlivých podlažích, případně částech budov, kde probíhaly stavební práce při výměně oken a parapetů, byli pacienti přemístěni na jiná oddělení nebo byl provoz oddělení omezen. Po ukončení prací zde byl provoz obnoven a postupovalo se ve stejném režimu na další podlaží,“ vysvětlil Nedbálek.

Letošní 3. etapa zateplení by podle něho mohla začít na podzim. Zahájení prací však záleží na schválení žádosti o dotaci Státním fondem životního prostředí ČR.

14. 3. 2014
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)


Budova č. 48 (LDN) po zateplení.Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn