Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Urogynekologické operace v přímém přenosu opět ze zlínské krajské nemocnice

6.4.2016

Urogynekologické operace v přímém přenosu nabídne už šestý ročník mezinárodní konference State of the Art v urogynekologii a rekonstrukční pánevní chirurgii. Uskuteční se ve dnech 8. a 9. dubna 2016 v Kongresovém centru ve Zlíně. Přímé přenosy budou přenášeny opět z operačních sálů zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Na konferenci je přihlášeno přes 250 účastníků z České a Slovenské republiky. Významnými hosty budou přední urogynekologové z ČR a Slovenska, profesor Michel Cosson z Francie a profesor Jan Deprest z Belgie.

„Tématem odborné konference jsou koncepty ke komplexnímu řešení problémů defektů pánevního dna a dysfunkce dolních cest močových, které používají urogynekologická centra v České republice i v zahraničí,“ sdělil primář gynekologicko-porodnického oddělení KNTB a prezident konference Zdeněk Adamík.

Páteční dopoledne je určeno přímým přenosům ze tří operačních sálů gynekologicko-porodnického oddělení KNTB s využitím nových audiovizuálních technologií. Bude použita samosvítící LED stěna, která pro tuto akci bude postavena v hlavním sále Kongresového centra ve Zlíně.

„Na programu je 13 operací. Jako první bude operovat profesor Cosson, který předvede operaci s použitím implantátu se zachováním dělohy. Zároveň bude probíhat přímý přenos robotické operace z FN Olomouc. Na dalších operacích se budou podílet přední urogynekologové z České a Slovenské republiky. Pacientky samozřejmě o přímém přenosu vědí, musely s živě přenášenou operací souhlasit. Vybírali jsme je s časovým předstihem,“ řekl Adamík.
Odpoledne je vyhrazeno diskusnímu panelu o provedených výkonech a konceptech jednotlivých pracovišť. Sobota bude patřit přednáškám se zaměřením na nové biofyzikální technologie, které by bylo možné do budoucna využití v urogynekologii.

Zlín se stal již tradičním pořadatelem konferencí uvedených oborů s použitím přímých přenosů z operačních sálů a o akci je stále velký zájem. Pořadatelem je gynekologicko-porodnické oddělení KNTB ve spolupráci s Urogynekologickou společností ČR a Univerzitou Tomáše Bati Zlín.

Zřizovatelem KNTB je Zlínský kraj.

6. 4. 2016
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTB
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn