Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Téma kongresu: roztroušená skleróza, mozková mrtvice, demyelinizační onemocnění

12.10.2015

   Roztroušená skleróza, demyelinizační onemocnění a cévní mozkové příhody jsou hlavními tématy VI. Českého neuroradiologického kongresu, který se uskuteční ve dnech 15. a 16. října 2015 ve Zlíně. V IH Moskva se ho zúčastní zhruba 140 lékařů z České a Slovenské republiky.
   „Především téma roztroušené sklerózy odráží medicínskou i společenskou závažnost této choroby, úskalí diagnostiky i nové trendy v léčbě za situace neustálého nárůstu počtu pacientů s tímto onemocněním. Diskutovat nad těmito tématy budou společně s radiology i lékaři jiných odborností, především neurologové. Ischemické cévní příhody jsou pak stálým tématem většiny kongresů, protože se jedná o jedno z nejzávažnějších onemocnění nervové soustavy, většinou s těžkými následky,“ sdělil primář oddělení zobrazovacích metod zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s., Jiří Tesař, který byl pověřen organizačním zajištěním kongresu.
   Kongres pořádá Česká neuroradiologická společnost ČLS JEP a záštitu nad ním převzal hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.
 

12. 10. 2015
Karla Havlíková
Tisková mluvčí KNTBYoutube Facebook Twitter Instagram LinkedIn