Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Světově uznávaný profesor Nicolaides bude ve Zlíně přednášet o péči o těhotné

2.5.2011

S velkým zájmem odborné veřejnosti se setkalo pozvání na přednášku profesora Kyprose Nicolaidese, jednoho ze zakladatelů oboru fetální medicíny, která se uskuteční ve čtvrtek 5. května 2011 od 14 hodin v Academia centru zlínské univerzity. Na akci světově uznávaného odborníka se přihlásilo přes 170 lékařů z České republiky. Profesor bude v přednášce nazvané „Otočení pyramidy prenatální péče“ hovořit o pokroku v péči o těhotné ženy.
„Svoji přednášku věnuje vývoji v prenatální medicíně. Zjednodušeně řečeno: ještě v 19. století se tato medicína věnovala jen péči o rodičku a byla dostupná pouze zámožné části populace. Docházelo tak k velké úmrtnosti rodiček a novorozenců. Dřív se u těhotné ženy dělalo základní vyšetření a až pak se postupně nacházely choroby, vady plodu a řešily se až v pozdějším stadiu těhotenství. Až postupně se došlo k současné péči a ta pyramida se otočila: umíme díky moderním metodám vyšetření včas zachytit různé vývojové vady a řešit je v počátku těhotenství,“ sdělil primář gynekologicko-porodnického oddělení Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), ve Zlíně Zdeněk Adamík.
Profesor Nicolaides během pobytu v České republice přijal pozvání k přednášení ve Fakultní nemocnici v Olomouci a v Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně. „Je to hlavně zásluha vedoucí lékařky Centra fetální medicíny a lékařské genetiky Ishraq Dhaifalah,“ doplnil Adamík.
„Těší nás velký zájem o přednášku z řad lékařů, ale zároveň to ani moc nepřekvapuje. Profesor Nicolaides je svém oboru skutečně kapacita a jeho poznatky jsou pro nás velkým přínosem,“ řekla Dhaifalah.
Přednášku pořádá Centrum fetální medicíny a lékařské genetiky KNTB ve spolupráci se Spolkem lékařů ČLS JEP Zlín. Významnost akce podtrhl svojí záštitou hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.


2.5.2011
Karla Havlíková
tisková mluvčí KNTBYoutube Facebook Twitter Instagram LinkedIn