Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Svátky v nemocnici byly spíše klidnější

27.12.2018

Lékaři během vánočních svátků ošetřili desítky lidí. Často se jednalo o běžné záležitosti, došlo však také na kosti v krku. Ve zlínské porodnici se na Štědrý den narodily čtyři děti – jedna holčička a tři chlapci.

Samotný Štědrý den byl – pokud se jedná o traumatologické, interní a ORL ambulance – spíše klidnějším dnem. Lékaři v traumatologické ambulanci ošetřili 27 lidí s drobnými úrazy a poraněními. Na interní pohotovosti bylo ošetřeno 25 lidí, většinou šlo o běžné záležitosti, které lékaři řeší denně. Často šlo o chronická onemocnění u seniorů. Deset pacientů bylo hospitalizováno se žaludečními problémy a záněty slinivky břišní, což je častý jev zejména o Vánocích, kdy lidé přecení množství skladbu jídla. Jako každým rokem lékaři pomáhali s kostmi v krku, s těmito problémy přijeli do ORL ambulance čtyři lidé.

Následující dva sváteční dny také nebyly ničím výjimečné. Interní pohotovost ve Zlíně zaznamenala 25. a 26. prosince 60 lidí v ambulancích s tím, že většinou se jednalo spíše o seniory a jejich chronické potíže. 23 lidí pak bylo hospitalizováno, stejně jako na Štědrý den šlo často o problémy se žaludkem a slinivkou břišní kvůli přemíře nevhodného jídla, lékaři však také řešili dva infarkty. Traumatologickými ambulancemi prošlo za dva dny 111 lidí, většinou se jednalo o drobné zlomeniny a rány, několik seniorů muselo být hospitalizováno se zlomeninou krčku a jeden mladý muž utrpěl zlomeninu a poranění při nehodě na motorce. Lékaři konstatovali, že letošní svátky byly spíše klidné i kvůli počasí – ubyly pády na sněhu a ledu a s tím spojené těžší úrazy.

Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn