Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Studenti četli malým pacientům v nemocnici z knížek, které si pak děti mohly nechat

10.12.2013

Vánoční nadílky v podobě knížek se dnes dočkali pacienti dětského oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB). Z knih dětem četli studenti UTB Zlín a děti si pak mohly vybrat knížku, která se jim líbila a nechat si ji jako vánoční dárek. Výběr byl velký: pohádky, komiksy, dobrodružné knížky, romány pro dívky… Ke knize dostali dětští pacienti ještě magické fixy, omalovánky a dětské časopisy. Akci připravil zlínský Dům dětí a mládeže ASTRA v rámci projektu Čteme dětem pravidelně v dětském oddělení KNTB a knížky věnovalo Společenstvo patronů a sponzorů Zlínský 5lístek. Dárky dětem předávali hokejisté z Hockey Teamu UTB.

„Studenti UTB chodí v rámci projektu číst našim pacientům z knížek od Zlínského 5lístku už dva roky, a to dvakrát v týdnu. Děti to vede k tomu, aby si samy četly víc i doma. Většině dětských pacientů se čtení v podání studentů líbí, také jim to zpestří pobyt v nemocnici,“ řekla vrchní sestra dětského oddělení KNTB Alena Pilušová.

Dobrou spolupráci s dětským oddělením KNTB si chválí také zástupkyně ředitele DDM Astra Drahomíra Večerková. „Studenti sem chodí moc rádi. Děti předčítání baví a personál nás vždy hezky přivítá,“ sdělila.

Hockey Team UTB podle ní uspořádal mezi studenty také sbírku starších knížek. „Ty budou pro děti připraveny 20. prosince na zlínském Náměstí Míru pod Vánočním stromem, a to od 16 hodin,“ dodala Večerková.

10. 12. 2013
Karla Havlíková
tisková mluvčí KNTB
(Foto: hav)

    

Studenti dětem četli z knížek, které pak malí pacienti dostali jako vánoční dárek.

    

Tříletý Ondra z Napajedel si vybral České pohádky.Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn