Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Stav všech pacientů hospitalizovaných v KNTB s otravou metanolem se lepší

17.9.2012

Zdravotní stav všech 10 pacientů, kteří jsou hospitalizování kvůli otravě metanolem ve zlínské Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), se lepší. Dva muže a jednu ženu, kteří byli do nemocnice přijati minulý týden v kritickém stavu, už lékaři v neděli probudili z umělého spánku. Celkem v KNTB leží s otravou po požití závadného alkoholu pět žen a pět mužů.

„Pětatřicetiletá žena, kterou jsme přijali na ARO ve středu 12. září v kritickém stavu, je při vědomí a komunikuje. Víme od ní, že předtím v neděli večer pila vodku koupenou na zlínském sídlišti, ale také slivovici. V úterý se napila znovu vodky. Osmapadesátiletý muž přijatý na ARO v pondělí 10. září večer jako náš první pacient s otravou metanolem, je také probuzený z umělého spánku, je bez dýchacího přístroje, komunikuje zatím trochu hůře, také pil vodku koupenou na sídlišti. Z umělého spánku jsme probudili také osmačtyřicetiletého muže, který leží na jednotce intenzivní péče (JIP) interní kliniky od úterý 11. září a je taktéž schopen komunikace,“ řekl primář ARO KNTB Radovan Turek.

Rovněž stav dalších čtyř žen a tří mužů hospitalizovaných na JIP interní kliniky se postupně zlepšuje.

Od pátečního večera má KNTB k dispozici 10 balení léku Fomepizol. „Vedení nemocnice se rozhodlo lék přivézt z toxikologického centra v Praze, odkud nám bylo poskytnuto jako rezerva pro naše pacienty a pro pacienty Zlínského kraje. Použijeme jej v případě nové těžké otravy metylalkoholem. Další balení léku jsou k dispozici v Toxikologickém centru FN Olomouc. Deset balení je pro jednoho až dva pacienty,“ sdělil primář Turek.

17.9.2012
Karla Havlíková
tisková mluvčí KNTB


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn