Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

ARCHIV TISKOVÝCH ZPRÁV

Správný postup při hygieně rukou si dnes v nemocnici vyzkoušely tři stovky zájemců

3.5.2019

Tři stovky zájemců se dnes v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně zapojily do akce, kterou zdravotnické zařízení připravilo ke Světovému dni hygieny rukou. Veřejnost i zdravotníci si mohli na vlastní kůži vyzkoušet dezinfekci rukou a zkontrolovat si správný postup pod lampou s ultrafialovým světlem. Správné mytí rukou je podle odborníků jednoduchá a přitom velmi účinná metoda, jak zamezit šíření některých infekčních onemocnění, k nimž patří mimo jiné žloutenka, chřipka nebo některé střevní infekce.
 
„Chuť zapojit se a vyzkoušet si správný postup při dezinfekci rukou mělo dnes opravdu hodně lidí, za což jsme rádi. O trochu více bylo zdravotníků, zájem ale měli i pacienti a další návštěvníci nemocnice. Jak jsme se dnes mohli přesvědčit, při mytí rukou lidé nejčastěji zapomínají na oblast hřbetu ruky, prostor mezi palcem a ukazovákem, účinné dezinfekci brání také hodinky, prsteny nebo dlouhé nehty,“ popsala zkušenosti z dnešní preventivní akce Veronika Kachútová z oddělení nemocniční hygieny zlínské nemocnice.
 
Dezinfekci rukou pomocí roztoku a kontrolu správného postupu pod UV lampou si vyzkoušel i Lukáš Fojtík z Březůvek na Zlínsku. „O akci ke dni hygieny rukou jsem dopředu nevěděl, byl jsem dnes v nemocnici na ošetření u zubaře. Rád jsem ale využil tuto příležitost, abych se dozvěděl, na které oblasti se při mytí rukou nejčastěji zapomíná,“ uvedl mladý muž. Stejně se dnes do akce zapojil také Robert Večera z onkologického oddělení zlínské nemocnice. „Snažíme se dodržovat zásady hygieny s ohledem na pacienty, ale i kvůli vlastnímu zdraví. Je to dobrá akce a pro zdravotníky je snad ještě důležitější, než pro veřejnost. Mohou být z praxe už trochu otupělí a je proto dobré jim zásady hygieny rukou znovu připomínat,“ podotkl zdravotník. Světový den hygieny rukou připadá každý rok na 5. května.
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn