Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací
Souhlasím

Soutěž bourání prádelny byla vypsána v souladu se zákonem

3.11.2021

Na Zastupitelstvu Zlínského kraje dne 1.11. 2021 bylo řečeno, že soutěž bourání prádelny byla postavená diskriminačně, že byla předem připravená a korupční. Toto tvrzení jednoznačně odmítáme. Soutěž bourání prádelny byla vypsána v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek. Výběrové řízení bylo otevřeno všem firmám, které by o zakázku měly zájem a které mají odborné zkušenosti s bouráním objektu v areálu nemocnice.
Soutěž probíhá transparentně. Do soutěže se přihlásily tři firmy, do druhého kola odevzdaly cenové nabídky firmy dvě. Z nich se v současné době vybírá vítěz.
Rozporována byla také cena za demolici. Při stanovení současné ceny jsme vycházeli z projektu bouracích prací, který byl vypracován v roce 2015. Součástí tohoto projektu byl i rozpočet v hodnotě 9.403.224,- Kč bez DPH, který bylo nezbytné před vypsáním výběrového řízení aktualizovat dle celostátního ceníku stavebních prací a dodávek RTS (cenová úroveň první pololetí roku 2021). Touto aktualizací byla stanovena současná cena 11.148.581,- Kč bez DPH a ze zákona musela být zveřejněna. Cena ve veřejné soutěži je cenou projekční a předpokládáme, že účastník soutěže samozřejmě poskytne cenu nižší.
Na Zastupitelstvu Zlínského kraje taktéž zaznělo, že zakázku administruje firma z Třince a vítězem by měla být také firma z Třince. Podotýkáme, že soutěže se zúčastnily tři firmy, a to se sídlem v Praze, Ostravě a ve Zlíně.
Předpokládaný vítěz soutěže by měl být znám v polovině měsíce listopadu tohoto roku. Lhůta pro podání nabídek skončila na konci srpna, ze strany účastníků však byly v průběhu soutěže vzneseny dotazy, na které musí dle zákona odpovědět nezávislý administrátor této zakázky. Díky tomu se lhůta soutěže prodloužila.
 


Youtube Facebook Twitter Instagram LinkedIn